WindowsArchiwumProgramy archiwalneMPUI

MPUI1.1.10 Build 33

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najnowsza wersja nakładki graficznej na jeden z najlepszych konsolowych (obsługiwanych z linii wiersza poleceń) odtwarzaczy plików multimedialnych dostępnych na rynku - MPlayer. Program nie obsługuje wszystkich możliwości MPlayera (jest ich niezwykle dużo) ale sprawdza się dobrze jako domowy odtwarzacz multimediów, między innymi dlatego, że jest w całości monolityczny zawierając w jednym pliku niezbędne kodeki (włączając MPEG-1, -2 i -4, DivX, H.264, MP3, Ogg Vorbis i AAC) do odtwarzania audio/wideo. MPUI przejmuje uciążliwą obsługę linii komend odtwarzacza dając użytkownikowi ładny i prosty w obsłudze interfejs użytkownika, który wyglądem przypomina Windows Media Player 6. Stabilna wersja aplikacji bazuje na MPlayer w wersji 1.0-pre8.

Najważniejsze cechy programu: - Odtwarzacz multimedialny z przejrzystym i prostym interfejsem. - Odtwarzanie wiele różnych formatów video oraz audio, włączając MPEG-1, -2 i -4, DivX, H.264, MP3, Ogg Vorbis i AAC. Dla większości plików nie potrzeba dodatkowych kodeków. (Oto dlaczego MPlayer jest niezastąpionym plajerem DirectShow - kodeki są wkompilowane w MPlayer.exe.) - MPUI i MPlayer razem mają rozmiar zaledwie 3.5 MB. - Najważniejsze opcje (aspect ratio, deinterlacing, and postprocessing) mogą być konfigurowane bez konieczności wpisywania opcji w linii komend. (Jeśli jednak chcesz lub potrzebujesz jednej z niestandardowej opcji nadal możesz ją dodać ręcznie.) - Obsługa wielokanałowych audio i ścieżek napisów na DVD. - Łączy w sobie nawigację MPlayer przy pomocy klawiatury z paskiem stanu obsługiwanym myszką. - Odtwarza pliki, stream internetowy i płyty ((S)VCD lub DVD). Obsługa Drag&Drop. - Wielojęzyczny interfejs użytkownika. - Działanie bez konieczności instalacji MPUI/MPlayer. Kopiowanie dwóch plików .exe do katalogu z którego ma uruchamiać się MPUI. - Użycie specjalnego pliku autorun.inf, umożliwiającego autoodtwarzanie DivX CD. Taka opcja zajmuje jedynie 3.5 MB na płycie CD i nie wymaga instalacji kodeków na komputerze na którym będzie odtwarzany film. - Obydwa programy są darmowe, licencja na GNU General Public License. Uwaga! Usunięcie "krzaczków" z napisów oraz zmniejszenie czcionki uzyskamy za pomocą wpisu w ustawieniach (dodatkowe parametry) "-subcp cp1250 -subfont-text-scale 2".

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań18 857
Data aktualizacji6 gru 2006
Rozmiar pliku3.45 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)