Musk obiecuje, że internet Starlink zwiększy szybkość do 300 Mb/s

Musk obiecuje, że internet Starlink zwiększy szybkość do 300 Mb/s

Musk obiecuje, że internet Starlink zwiększy szybkość do 300 Mb/s
Karolina Kowasz
23.02.2021 10:03

Jeszcze niedawno było głośno o projekcie Starlink i jego odrzuceniu przez jedną z francuskich wiosek. Tym razem za to Elon Musk, poprzez swoje konto na Twitterze, obiecuje, że Starlink podwoi prędkość pod koniec tego roku.

Obecnie firma zapewnia prędkości internetu od 50 do 150 Mb/s, ale Musk w swoim tweecie obiecuje, że już do końca roku będzie ona wynosiła 300 Mb/s, a opóźnienie powinno się poprawić do 20 ms. Jednocześnie właściciel Starlink zapewnia, że w tym samym czasie internet ma być dostępny na większości naszego globu. Przypomina także, że sieć komórkowa zawsze będzie miała przewagę w gęsto zabudowanych obszarach miejskich, dlatego satelity są najlepsze dla obszarów o niskiej lub średniej gęstości zaludnienia.

Obecnie można złożyć zamówienie w przedsprzedaży na stronie Starlink. Z danych tam obecnych możemy się dowiedzieć, że podczas beta testów użytkownicy Starlink mogą spodziewać się zmian prędkości danych od 50 Mb/s do 150 Mb/s i opóźnień od 20 ms do 40 ms w większości lokalizacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Mogą się również zdarzać krótkie okresy braku łączności.

Starlink zapewnia jednak, że gdy tylko wypuszczą więcej satelitów i zainstalują więcej stacji naziemnych, a do tego uda im się poprawić oprogramowanie sieciowe, szybkość transmisji danych, a także opóźnienia powinny się znacząco poprawić. Zamówienia będą realizowane na zasadzie kto pierwszy złożył zamówienie, ten zostanie obsłużony jako pierwszy. Pozostaje więc czekać na ostateczne efekty projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)