r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

myTaxi powalczy z Uberem: umożliwi przejazdy współdzielone taksówkami

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Korporacja taksówkarska myTaxi uruchomiła dzisiaj nową usługę. Jest to tzw. ride-sharing, czyli współdzielenie taksówek z innymi pasażerami. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu algorytmu parującego pasażerów, których trasy w jakimś stopniu pokrywają się. Warszawa jest pierwszym miastem w Europie objętym ride-sharingiem.

Do aplikacji mobilnej dołączono funkcję myTaxi match, która łączy w pary maksymalnie dwóch pasażerów. W ten sposób zarówno opłata początkowa, jak za kurs będzie dzielona, stąd całkowity koszt przejazdu będzie niższy o około 40%. Łączenie w pary trwać będzie maksymalnie minutę. Po tym czasie, jeżeli aplikacja nie znajdzie drugiej osoby, kurs zostanie zamówiony w trybie indywidualnym, a pasażer otrzyma zniżkę 25%.

myTaxi match jest projektem pilotażowym i w trybie całodobowym będzie dostępny przez najbliższe 4 tygodnie. Jak przyznają przedstawiciele firmy, kolejną lokalizacją, do jakiej wprowadzone zostanie współdzielenie taksówek będzie Trójmiasto. W planach są także inne miasta europejskie.

r   e   k   l   a   m   a

Z regulaminem i szczegółami można zapoznać się na stronie usługi. Aplikacja myTaxi dostępna jest w w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.