reklama

myTaxi powalczy z Uberem: umożliwi przejazdy współdzielone taksówkami

Strona główna Aktualności

O autorze

Konsekwentnie trzyma się lewego pasa autostrady. Lubi szybki chód chodnikiem, narowisty jazz oraz infradźwiękowy metal. Nie przeszkadza mu wolne oprogramowanie.

Korporacja taksówkarska myTaxi uruchomiła dzisiaj nową usługę. Jest to tzw. ride-sharing, czyli współdzielenie taksówek z innymi pasażerami. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu algorytmu parującego pasażerów, których trasy w jakimś stopniu pokrywają się. Warszawa jest pierwszym miastem w Europie objętym ride-sharingiem.

Do aplikacji mobilnej dołączono funkcję myTaxi match, która łączy w pary maksymalnie dwóch pasażerów. W ten sposób zarówno opłata początkowa, jak za kurs będzie dzielona, stąd całkowity koszt przejazdu będzie niższy o około 40%. Łączenie w pary trwać będzie maksymalnie minutę. Po tym czasie, jeżeli aplikacja nie znajdzie drugiej osoby, kurs zostanie zamówiony w trybie indywidualnym, a pasażer otrzyma zniżkę 25%.

myTaxi match jest projektem pilotażowym i w trybie całodobowym będzie dostępny przez najbliższe 4 tygodnie. Jak przyznają przedstawiciele firmy, kolejną lokalizacją, do jakiej wprowadzone zostanie współdzielenie taksówek będzie Trójmiasto. W planach są także inne miasta europejskie.

Z regulaminem i szczegółami można zapoznać się na stronie usługi. Aplikacja myTaxi dostępna jest w w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama