mytribe, czyli sieciowe all-in-one teraz także dla Linuksa i Maka

mytribe, czyli sieciowe all‑in-one teraz także dla Linuksa i Maka

06.05.2010 14:12, aktualizacja: 06.05.2010 15:08

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Grupy Onet S.A. udostępniono wersje rozwojowe multikomunikatora mytribe dla systemów Linux i Mac OS. W obu przypadkach oznaczone one zostały symbolem 0.8.1.

mytribe to komunikator stworzony na zlecenie Grupy Onet S.A. - wydawcy jednego z najpopularniejszych w Polsce portali internetowych. Jego bogata funkcjonalność powinna ucieszyć użytkowników, którzy chcieliby mieć dostęp do wielu usług sieciowych z poziomu jednej aplikacji. mytribe pozwala na komunikowanie się za pośrednictwem wiadomości tekstowych ze znajomymi korzystającymi z Gadu-Gadu, Tlena, ICQ, AIM, Yahoo! Messengera, Jabbera itp., a także śledzenie ich aktywności w najpopularniejszych serwisach społecznościowych (m.in. Facebook, Nasza Klasa, Fotka.pl, Goldenline, Sympatia.pl, Twitter) i platformach blogowych. Dodatkowo umożliwia także podgląd zawartości skrzynki pocztowej i informacji rozpowszechnianych za pośrednictwem kanałów RSS.

Użytkownik niemalże w czasie rzeczywistym jest informowany o każdym nowym komentarzu, wpisie na blogu czy e-mailu. Zakodowane algorytmem MD5 dane dostępowe użyte podczas korzystania z programu mogą zostać zapisane na zewnętrznym serwerze. Dzięki temu np. po reinstalacji systemu i zainstalowaniu komunikatora użytkownik podaje jedynie hasło do swojego konta mytribe i automatycznie uzyskuje dostęp do swoich profili. Program aktualnie rozwijany jest równocześnie w angielskiej i polskiej wersji językowej, oferując interfejs graficzny przypominający ten znany z Skype'a. Jedną z wad mytribe jest znaczne zapotrzebowanie na zasoby systemowe.

Wersja beta komunikatora dla platformy Linux i Mac OS dostępna jest w naszym dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe. Przypominamy jednocześnie, że jest to wydanie rozwojowe i może działać niestabilnie. Użytkownicy systemu Windows pobrać mogą wersję stabilną mytribe 1.0.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)