N1 zrobi Thunderbirdowi to, co Chrome zrobiło Firefoksowi?

N1 zrobi Thunderbirdowi to, co Chrome zrobiło Firefoksowi?05.10.2015 22:08
N1 zrobi Thunderbirdowi to, co Chrome zrobiło Firefoksowi?

Codziennie dostajemy od kilku do nawet kilkuset e-maili. Warto więc poszukać dobrego klienta pocztowego, który może sprawić, że zarządzenie naszą pocztą będzie o wiele wygodniejsze. Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów, ale już niebawem mogą być one przyćmione przez nowego klienta – N1.

Niestety programu doskonałego nie ma, tyczy się to również klientów pocztowych. Wybieramy dany program, bo jest po prostu dla nas lepszy od innych, ale mimo iż jest lepszy, to często posiada wiele wad, które musimy zaakceptować. Takie podejście chcą zmienić twórcy klienta N1, którego będziemy mogli dostosować do własnych potrzeb, niwelując irytujące nas wady do minimum.

350143615194130369

Za klientem pocztowym, który może zrewolucjonizować rynek stoi mała firma Nylas. N1 to program open source. Działa on poprawnie z większością popularnych poczt elektronicznych, oczywiście wspiera GMaila, Yahoo czy iCloud. Interfejs jest minimalistyczny, prosty i nastawiony na wygodę obsługi. Największą zaletą N1 są jednak rozszerzenia, które mogą znacząco zmienić funkcjonalność programu, a także jego wygląd, co ma pozwolić użytkownikowi na dostosowaniu klienta pocztowego do własnych potrzeb. Rozszerzenia mogą być pisane w JavaScript, React, NodeJS, Flux i Electron. Twórcy chcą by tworzenie rozszerzeń było jak najprostsze i stało się popularne, niczym tworzenie wtyczek do przeglądarek, udostępnili nawet krótką instrukcję mającą ułatwić start.

Już teraz dostępne są wtyczki stworzone dla N1. Dla twórców to jednak dopiero początek, chcą oni, aby było ich znacznie więcej. To właśnie rozszerzenia mają uczynić z N1 klienta pocztowego, który będzie odpowiednikiem Google Chrome, które zauważalnie wpłynęło na rynek przeglądarek internetowych. Klient od Nyles ma zmienić rynek klientów pocztowych, pozostawiając Thunderbirda i resztę daleko w tyle. Obecnie N1 dostępny jest w wersji na OS X i Linuksa, wersja na Windows pojawi się niebawem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)