Na Instagramie trudniej będzie ukryć zmarszczki i inne niedoskonałości

Na Instagramie trudniej będzie ukryć zmarszczki i inne niedoskonałości

Na Instagramie trudniej będzie ukryć zmarszczki i inne niedoskonałości
07.07.2015 11:23

Użytkownicy Instagrama w końcu nie będą musieli oglądać zdjęć w tragicznie niskiej jakości. Serwis zauważył, że mamy już 2015 rok i ekrany o rozdzielczości wyżej niż Full HD stosowane są nawet w 5-calowych smartfonach. W związku z tym, wrzucane zdjęcia będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości, która wyniesie 1080 × 1080 pikseli.

Instagram pod wieloma względami jest serwisem odczuwalnie ograniczonym. Po pierwsze, wrzucane zdjęcia mają narzucone proporcje 1:1. Często musimy więc zdecydować, który fragment zdjęcia zostanie odcięty, a przecież nie zawsze chcielibyśmy się go pozbyć. Po drugie, zdjęcia wrzucane są w tragicznej rozdzielczości, obecnie 640 × 640 pikseli to naprawdę mało. Do tego dochodzi uboga funkcjonalność wersji webowej, tylko mobilna aplikacja pozwala na dostęp do wszystkich funkcji. Mogłoby się wydawać, że serwis nie odniesie sukcesu, tym bardziej, że konkurencji nie brakuje. Okazuje się jednak, że Instagram mimo swych wad zdobył ogromną popularność.

Obraz

W końcu Instagram zauważył, że nie może w 2015 roku wyświetlać zdjęć w niskiej rozdzielczości. Firma zdecydowała się przejść ze śmiesznego 640 × 640 na 1080 × 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość powinna być już dostępna dla większości użytkowników serwisu. Ta decyzja zauważalnie wpłynie na jakość zdjęć umieszczanych na tym portalu społecznościowym. Nie będą one już odrzucały niską ostrością, zwłaszcza na urządzeniach z ekranami o wysokim ppi. Oczywiście wprowadzone zmiany nie dotyczą zdjęć, które już znajdują się na serwerach Instagrama, one pozostaną w swojej obecnej rozdzielczości.

Niestety wersja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej ponownie została potraktowana jako produkt drugiej kategorii. Wyświetlane w niej zdjęcia nadal nie zachwycają jakością. Prawdopodobnie doczeka się ona usprawnień, ale przyjdzie nam trochę poczekać.

Instagram długo zwlekał z poprawą jakości zdjęć. Rozdzielczość 1080 × 1080 już dawno powinna być standardem. W końcu laptopy coraz częściej posiadają ekrany z rozdzielczością wyższą niż Full HD, a topowe modele smartfonów oferują już Quad HD (2560 × 1440). Na takich urządzeniach zdjęcia z Instagrama wyglądały naprawdę słabo. Wprowadzenie wyższej rozdzielczości z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość zdjęć. Należy jednak zauważyć, że zwiększy ona ich rozmiar. Wydłuży się więc czas ładowania zdjęć, a także ilość danych, które musimy pobrać. Odczują to przede wszystkim osoby korzystające z mobilnego Internetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)