Na ulice Pittsburgha wyjechała flota autonomicznych samochodów Ubera

Na ulice Pittsburgha wyjechała flota autonomicznych samochodów Ubera

Na ulice Pittsburgha wyjechała flota autonomicznych samochodów Ubera
19.05.2016 16:06, aktualizacja: 20.05.2016 01:08

Przy okazji opublikowania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta pozytywnej opinii o Uberze, która uznaje także za bezpodstawne zarzuty o nieuczciwą praktykę rynkową, zwracaliśmy uwagę na potencjalne komplikacje, jakie Uber może wygenerować w przyszłości. Dziś bowiem przeciwnikiem firmy i usługi są przede wszystkim tradycyjni taksówkarze. Jutro mogą to być także kierowcy Ubera.

Trzeba sobie otwarcie przyznać, że dla Ubera aktualny model ekonomii współdzielonej nie jest docelowy. Finalnie, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie i ekspandująca w błyskawicznym tempie, firma ma zamiar korzystać z samochodów autonomicznych.

Otwarta oczywiście pozostaje kwestia regulacji w kolejnych państwach, które najpewniej będą wymagać obecności (i czujności) osoby wykwalifikowanej do przejęcia steru autonomicznego pojazdu. Jedno jest faktem – Uber posiada i testuje flotę swoich autonomicznych samochódów już teraz.

Źródło: triblive.com
Źródło: triblive.com

Przeczytać można o tym na stronach samego Ubera. Autonomicznym samochodem została zmodyfikowana wersja Forda Fusion z napędem hybrydowym. Na zdjęciach widoczny jest zamontowany na dachu system czujników, zarówno radarów, jak i sensorów optycznych, które oczywiście są wykorzystywane w nawigacji i rozpoznawaniu otoczenia. Układ 22 kamer rejestruje otoczenie w promieniu 100 metrów.

W komunikacie podkreślono jednak, że Uber jest na wczesnym etapie prac i zapewne sporo czasu upłynie, zanim usługa będzie w Stanach dostępna dla pasażerów. Oczywiście tam, gdzie samosterujące samochody mają uregulowany status. W tej chwili testy przebiegają w Pittsburgh w stanie Pennsylwania.

Wybór nie jest przypadkowy: tam właśnie mieści się jeden z najwiekszych ośrodków firmy, Uber Advanced Technology Center. Jednocześnie ma to także wymiar symboliczny: Pittsburg znany jako Stalowe Miasto to ważny ośrodek przemysłowy, także samochodowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)