Na Windowsie 10 już można grać w gry z Xboksa One

Na Windowsie 10 już można grać w gry z Xboksa One

Na Windowsie 10 już można grać w gry z Xboksa One
18.07.2015 15:45

Jedną z ciekawszych możliwości, jakie da Windows 10 w połączeniu z Xboksem One, jest możliwość grania w gry przesyłane z konsoli na pececie lub tablecie. Opcja ta została już włączona i każdy, kto posiada nową konsolę Microsoftu i komputer z testową wersją systemu Windows 10 może ją sprawdzić.

Możliwość strumieniowania gier z konsoli na sprzęt z Windowsem 10 dostępna jest w nowej wersji aplikacji Xbox, którą mogą pobrać testerzy na system Windows 10. Aby dostać się do swojej kolekcji gier z konsoli należy włączyć odpowiednią opcję na konsoli (Settings → Preferences → Allow game streaming to other devices), a następnie połączyć z nią aplikację.

Potem wystarczy wybrać grę z listy ostatnio uruchamianych i można przystąpić do zabawy. Aplikacja pozwala także na przejęcie kontroli nad Xboksem One z poziomu Windowsa 10 (Home → Game Streaming).

Na konsoli pokazane zostanie powiadomienie o tym, że rozpoczęła się sesja innego użytkownika i będzie informowała, że jest używana – zupełnie jakby osoba, która właśnie gra, była teraz w pokoju. Warto też zaznaczyć, że do grania będzie potrzebny kontroler. Do komputera lub tabletu trzeba więc podłączyć bezprzewodowego pada do Xboksa One lub sięgnąć po odpowiedni kabel i pada do Xboksa 360.

350139224781383617

Zmiany w aplikacji do obsługi Xboksa to nie tylko możliwość przesyłania gier, choć oczywiście ta cieszy najbardziej. Aplikacja zyskała nowe funkcje społecznościowe, które mają wzbogacić doświadczenia z korzystania z dobrodziejstw Xbox Live. Przede wszystkim nowy ekran główny aplikacji będzie dawał łatwy dostęp do strumieniowania gier z Xboksa One.

Party Chat pozwoli rozpocząć czat lub czat w grze ze znajomymi korzystającymi z Xboksa One lub Windowsa 10. Lista My Games automatycznie odnajdzie gry z Windows Store i wiele gier spoza niego, by każdy miał dostęp do całej swojej biblioteki. W profilu można będzie wybrać widoczny dla innych awatar, obrazek gracza, a także własny kolor. Nowa wersja aplikacji Xbox Avatars pozwoli także na większą swobodę przy tworzeniu obrazków gracza, także z wykorzystaniem zdjęć. Ponadto użytkownicy będą mogli publikować zrzuty ekranu i nagrania z gier, w które grali na komputerze.

Znalazło się także coś dla nowych użytkowników – Day One Experience. Dla przyzwyczajonych do grania na PC, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w pobliżu swojego nowego Xboksa One, przygotowany został kreator ułatwiający utworzenie konta, obrazka gracza, etykiety i wyjaśniający wiele zagadnień, jak system osiągnięć czy funkcjonowanie Xbox Live.

Na komputerach z najnowszą testową kompilacją WIndowsa 10 aplikacja do obsługi Xboksa powinna zaktualizować się automatycznie, kiedy tylko znajdzie się w Windows Store w danym kraju. Będzie to wersja o numerze 7.7.16004.00000 lub wyższym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)