Na Xboksie One będziemy eliminowali przeciwników klawiaturą i myszką

Strona głównaNa Xboksie One będziemy eliminowali przeciwników klawiaturą i myszką
22.07.2015 15:01
Na Xboksie One będziemy eliminowali przeciwników klawiaturą i myszką
bDUIfAva

Według najnowszych informacji na konsoli nowej generacji od Microsoftu będziemy mogli grać w gry przesyłane z komputera. Dodatkowo ma pojawić się wsparcie dla myszki i klawiatury, które wykorzystamy chociażby w produkcjach z gatunku FPS.

bDUIfAut

Użytkownicy Windows 10 mogą już na swoich komputerach grać w gry przesyłane z Xboksa One. Muszą tylko włączyć odpowiednią opcję w konsoli. Potem po uruchomieniu odpowiedniej aplikacji na komputerze, wystarczy, że podłączą pada i już mogą cieszyć się grami z konsoli.

350139440821462473

Firma Microsoft nie zamierza na tym poprzestać i zastanawia się nad funkcją przesyłania gier z komputera na konsolę. Z wypowiedzi dyrektora działu odpowiedzialnego za rozwój Xboksa, Phila Spancera możemy dodatkowo dowiedzieć się, że korporacja pracuje nad możliwością podłączenia do konsoli myszki i klawiatury. Na chwilę obecną Xbox One obsługuje tylko klawiaturę, ale pojawić ma się również wsparcie dla myszki. Dzięki temu moglibyśmy na konsoli wygodnie grać w gry FPS z komputera.

bDUIfAuv

Planowana możliwość podłączenia myszki do Xboksa Ona nie oznacza, że będziemy mogli z niej korzystać w każdej produkcji. Będziemy mogli grać w tylko wybrane gry, prawdopodobnie tylko w te przesyłane z komputera. Możliwe, ze pojawi się opcja poruszania się po systemie. Z drugiej strony interfejs XOne został przystosowany do pada, a więc korzystanie z myszki może okazać się niewygodne.

Nie wiemy kiedy dokładnie Microsoft zdecyduje się na wypuszczenie odpowiedniej aktualizacji. Możliwe, że myszkę do konsoli będziemy mogli podłączyć jeszcze przed końcem tego roku.

Udostępnij:
bDUIfAvr