Nadchodzi Truecaller 8. Będzie filtrował SMS-y i Google Duo

Nadchodzi Truecaller 8. Będzie filtrował SMS-y i Google Duo

Nadchodzi Truecaller 8. Będzie filtrował SMS-y i Google Duo
28.03.2017 16:30

Truecaller to popularna aplikacja do identyfikacji dzwoniących, mająca na celu przede wszystkim ostrzeganie przed telemarketerami. Jeśli jej nie znacie, warto przetestować, a jeśli już używacie Truecallera, warto czekać na zapowiedzianą właśnie wersję 8.

Truecaller działa dzięki mądrości tłumu. Społeczność użytkowników zbiera informacje o numerach, z jakich dzwonią centra obsługi klienta, telemarketerzy, ankieterzy i inne osoby, z którymi nie zawsze chcemy lub mamy czas rozmawiać. Aplikacja wymaga także dostępu do książki adresowej, by identyfikować znajomych, których numery mamy zapisane i wymaga założenia konta w usłudze, żeby działać. W aplikacji można łatwo zablokować numery, od których nie życzymy sobie połączeń, zarządzać kontaktami i przeglądać historię połączeń. Poza możliwością filtrowania niechcianych połączeń Truecaller dostarcza też niezły zamiennik systemowej książki adresowej.

350197812799236033

Podczas konferencji w Indiach Truecaller poinformował o nowościach, jakie pojawią się w wersji 8 aplikacji, niestety bez podawania daty jej wydania. Przede wszystkim usługa zostanie rozszerzona też o odczytywanie SMS-ów, a więc także filtrowanie SMS-owego spamu i blokowanie niechcianych kontaktów. Ponadto będzie można wysłać kontaktom różne informacje, jak współrzędne swojego położenia.

Co ciekawe, aplikacja będzie radziła sobie także z połączeniami nawiązanymi przez Google Duo na Androidzie i iOS-ie. Ta usługa będzie opcjonalna i użytkownik będzie musiał się na to zgodzić. Będzie można między innymi szybko nawiązać połączenie wideo z osobami z kontaktów.

350197812799432641

Poza tym Truecaller ogłosił kilka ciekawostek, które dostępne będą tylko w Indiach. W planach jest między innymi możliwość wykonywania płatności peer-to-peer między użytkownikami oraz możliwość ostrzegania użytkowników prostych telefonów komórkowych o tym, kto właśnie dzwoni. Wiadomość miałaby być wysyłana bez potrzeby instalacji aplikacji i nawet bez połączenia z Internetem.

Póki co w naszej bazie aplikacji znajdziecie Truecallera 7 dla Androida, iOS-a i nieco inaczej numerowaną dla Windows 10 Mobile.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)