Nadchodzi Truecaller 8. Będzie filtrował SMS‑y i Google Duo

Nadchodzi Truecaller 8. Będzie filtrował SMS-y i Google Duo

28.03.2017 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Truecaller to popularna aplikacja do identyfikacji dzwoniących, mająca na celu przede wszystkim ostrzeganie przed telemarketerami. Jeśli jej nie znacie, warto przetestować, a jeśli już używacie Truecallera, warto czekać na zapowiedzianą właśnie wersję 8.

Truecaller działa dzięki mądrości tłumu. Społeczność użytkowników zbiera informacje o numerach, z jakich dzwonią centra obsługi klienta, telemarketerzy, ankieterzy i inne osoby, z którymi nie zawsze chcemy lub mamy czas rozmawiać. Aplikacja wymaga także dostępu do książki adresowej, by identyfikować znajomych, których numery mamy zapisane i wymaga założenia konta w usłudze, żeby działać. W aplikacji można łatwo zablokować numery, od których nie życzymy sobie połączeń, zarządzać kontaktami i przeglądać historię połączeń. Poza możliwością filtrowania niechcianych połączeń Truecaller dostarcza też niezły zamiennik systemowej książki adresowej.

Obraz

Podczas konferencji w Indiach Truecaller poinformował o nowościach, jakie pojawią się w wersji 8 aplikacji, niestety bez podawania daty jej wydania. Przede wszystkim usługa zostanie rozszerzona też o odczytywanie SMS-ów, a więc także filtrowanie SMS-owego spamu i blokowanie niechcianych kontaktów. Ponadto będzie można wysłać kontaktom różne informacje, jak współrzędne swojego położenia.

Co ciekawe, aplikacja będzie radziła sobie także z połączeniami nawiązanymi przez Google Duo na Androidzie i iOS-ie. Ta usługa będzie opcjonalna i użytkownik będzie musiał się na to zgodzić. Będzie można między innymi szybko nawiązać połączenie wideo z osobami z kontaktów.

Obraz

Poza tym Truecaller ogłosił kilka ciekawostek, które dostępne będą tylko w Indiach. W planach jest między innymi możliwość wykonywania płatności peer-to-peer między użytkownikami oraz możliwość ostrzegania użytkowników prostych telefonów komórkowych o tym, kto właśnie dzwoni. Wiadomość miałaby być wysyłana bez potrzeby instalacji aplikacji i nawet bez połączenia z Internetem.

Póki co w naszej bazie aplikacji znajdziecie Truecallera 7 dla Androida, iOS-a i nieco inaczej numerowaną dla Windows 10 Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)