Nadszedł czas na nową wersję Skype w skrzynce Outlook.com

Nadszedł czas na nową wersję Skype w skrzynce Outlook.com
Redakcja

03.06.2015 21:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektórzy użytkownicy poczty Outlook mogą już korzystać z nowej wersji integracji ze Skype – zgodnie z oficjalnym blogiem Microsoftu zmiany ruszają od dzisiaj i znajdziemy je na swoim koncie już w najbliższym czasie. Choć rozwiązanie wciąż znajduje się w fazie beta, powinno znacznie ułatwić korzystanie z komunikatora głosowego z poziomu skrzynki odbiorczej.

Prace nad integracją Skype i Outlooka trwają już od dawna. Rozpoczęto je ponad dwa lata temu, rok temu mogliśmy natomiast skorzystać z pierwszej wersji. Teraz czas na zmiany i solidne przebudowanie interfejsu. Ikonka wiadomości została zastąpiona logo Skype – integracja z innymi komunikatorami takimi jak Facebook czy gTalk nie jest już dostępna, nie ma więc sensu, aby odchodzić od oficjalnego logo. Jej kliknięcie powoduje otworzenie panelu bocznego, w którym znajdziemy listę kontaktów, grupy, ale również wyszukiwarkę.

Obraz

Lista wyświetla informacje o tym, czy dane osoby są aktualnie online, wyświetla ponadto ostatnio przeprowadzone rozmowy. Przechodząc do konkretnej osoby lub grupy, zobaczymy listę wszystkich wiadomości, te są bowiem synchronizowane między wieloma urządzeniami i obsługa z różnych instancji nie powinna stanowić żadnego problemu. Bez żadnych problemów ani instalowania jakichkolwiek dodatków możemy pisać do innych osób wiadomości tekstowe. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na rozmowę głosową lub wideo, nadal będziemy musieli zainstalować wtyczkę do przeglądarki.

Obraz

Jak na razie usługa nie jest jeszcze aktywna na wszystkich kontach – Microsoft poinformował, że będzie ją uruchamiał stopniowo u kolejnych użytkowników. Skype w Outlooku wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, które integruje wiele usług tej samej firmy w jednym miejscu. Integrację zapewne docenią osoby, które korzystają z różnych aplikacji tej firmy. Skype nie wypada natomiast ani lepiej, ani gorzej niż konkurencyjne rozwiązania – z np. Hangouts możemy korzystać nie tylko w Chrome, choć na konkurencyjnych przeglądarkach wymaga to uruchomienia strony Gmaila i zainstalowania wtyczki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)