Nastolatek wpędził rodzinę w długi. Chciał pomóc idolom na Twitchu

Nastolatek wpędził rodzinę w długi. Chciał pomóc idolom na Twitchu

fot. Peter Dazeley/Getty Images
fot. Peter Dazeley/Getty Images
10.08.2020 13:08, aktualizacja: 10.08.2020 14:13

Chwila nieuwagi i wyparowały wieloletnie oszczędności jednej rodziny. Sytuacja miała miejsce w USA. Pewien nastolatek po kryjomu wykorzystał kartę płatniczą swojej matki i dokonał serii transakcji między 14 a 30 czerwca 2020 roku. Młodzian przekazywał wpłaty dla swoich idoli – tzw. streamerów (czyli osoby transmitujące rozgrywkę z gier) z platformy Twitch.

Twitch: syn roztrwonił oszczędności rodzinne

Kwota, o jakiej mówimy była dość pokaźna – 19 870 dolarów i 94 centy (ok. 74,2 tys. zł). Powędrowała ona do takich celebrytów Twitcha, jak Tfue, Gorb czy Ewokttv.

Matka była zdruzgotana, ale zdeterminowana aby odzyskać pieniądze. Próbowała tego dokonać w najróżniejsze sposoby – niestety najczęściej bez powodzenia.

Gdy kontaktowała się z Twitchem przez formularz, nikt ostatecznie nie zareagował na jej pytania. Z kolei konto syna zostało w międzyczasie zawieszone, przez co wszystkie informacje dotyczące tych transakcji zostały utracone. Iście kafkowska sytuacja.

Zrozpaczona mama wysłała nawet maila do dyrektora generalnego Twitcha, Emmetta Sheara oraz działu prawnego firmy Amazon (do której należy Twitch). Niestety tutaj także nikt nie zareagował.

Matka miała dylemat: pozwać własnego syna albo...

Rzecznik Praw Konsumenta poradził, aby nie ustawać w dążeniach do odzyskania pieniędzy i zwrócić się do banku powiązanego z kartą płatniczą. Niestety, jedyną szansą na zwrot było pozwanie własnego syna.

Matka uznała, że tego nie zrobi. – Uświadomiłam sobie, że chociaż zrobił coś okropnego, nie chciałam przez tą sytuację utracić mojego syna – powiedziała w rozmowie z Dot Esports.

Ostatecznie jednak historia skończyła się "happy endem". Rodzicielka "syna marnotrawnego" ostatecznie zdołała się skontaktować z firmą Xsolla, która obsługuje płatności dla serwisu Twitch.

Wyjaśniła sytuację w rozmowie z jednym z pracowników obsługi klienta i otrzymała zwrot większości środków.

– W tym momencie jestem stratna na kilkaset dolarów, ale czuję ulgę, że ten koszmar się skończył i nie będę się już uganiała za resztą – powiedziała portalowi Dot Esports.

Nastolatek wyraził skruchę i chodzi na sesje psychopedagogiczne, a od teraz jego czas przed komputerem jest ograniczony do jednej godziny grania dziennie pod nadzorem rodziców. Jego mama wierzy, że po zażegnaniu tego kryzysu, rodzina "powróci silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej".[frame]Twitch na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)