Netflix jak kino: usługa testuje odtwarzanie zwiastunów przed seansem

Netflix jak kino: usługa testuje odtwarzanie zwiastunów przed seansem

Netflix jak kino: usługa testuje odtwarzanie zwiastunów przed seansem
25.02.2016 19:17

Podczas MWC zapowiedziano, że wkrótce w Netfliksie zostanie udostępniony nowy sposób zapoznawania się nowymi tytułami dostępnymi w usłudze. Po najechaniu na miniatury serialów czy filmów, użytkownik będzie miał możliwość zapoznania się z ich zwiastunami. Tymczasem do testów trafia zupełnie inna forma promocji nowych tytułów, która wydaje się znacznie mniej pożądana przez użytkowników.

Jak informuje Cord Cutters News, cześć użytkowników Netfliksa, niezależnie od regionu, napotkała ostatnio pewne irytujące ich nowości. Po każdorazowym uruchomieniu aplikacji, niezależnie od tego, czy chodzi o program działający na telewizorze, tablecie czy o wersje przeglądarkową usługi, wyświetlany zostaje im zwiastun jednego z autorskich seriali Netfliksa: między innymi „Fuller House” czy „Sword of Destiny”

Netflix Menu Ads Running on Nvidia Shield

Zwiastun zostaje odtwarzany jako tło głównego interfejsu i w zasadzie nie utrudnia nawigacji, nie ma także potrzeby jego pomijania. Problem stanowi natomiast fakt, że jest on w pełni udźwiękowiony, co przy emisji po każdorazowym uruchomieniu klienta usługi, jest więcej niż irytujące. Jak pisze serwis TechChrunch, użytkownicy objęci testami wyrażają się o nowej funkcji skrajnie krytycznie.

Cała sytuacja wypada zabawnie, gdy porówna się ją z praktyką w kinach, gdzie emisja zwiastunów przed właściwym seansem jest tradycją, który w dodatku miał kiedyś charakter informacyjny. I nie chodzi tu tylko kroniki filmowe, ale także o fakt, że przed nagłym rozwojem telewizji i Internetu było to główne źródło informacji o kinowych nowościach. Dziś jednak, nawet jeśli zwiastuny nie przeszkadzają bezpośrednio w oglądaniu ulubionych produkcji, są powodem frustracji wybranych abonentów Netlfiksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)