Netflix: nowa funkcja. Szukasz inspiracji? Listy top 10 Ci pomogą

Netflix: nowa funkcja. Szukasz inspiracji? Listy top 10 Ci pomogą

Netflix wyświetla listy najpopularniejszych filmów i seriali. Odświeżane są codziennie, fot. materiały własne
Netflix wyświetla listy najpopularniejszych filmów i seriali. Odświeżane są codziennie, fot. materiały własne
25.02.2020 15:14, aktualizacja: 26.02.2020 09:01

Jeśli chodzi o oglądanie filmów i seriali z Netflixa, często najtrudniejszym krokiem jest po prostu znaleźć coś dla siebie odpowiedniego, mimo pozornego bogactwa wyboru. Firma Nielsen w badaniu z 2019 roku wykazała, że aż 21 proc. użytkowników serwisów VOD, gdy nie może zdecydować się na oglądanie konkretnej pozycji, po prostu poddaje się (średnio po upływie 7,4 minuty) i rezygnuje z dalszego oglądania.

Dla gigantów takich, jak Netflix to wyzwanie, aby znaleźć nowe sposoby na skrócenie tego czasu wyszukiwania. Firma regularnie przeprowadza więc testy różnego rodzaju nowych funkcji, które mogą, ale nie muszą ostatecznie wejść do dalszego użytku.

Netflix wprowadza listy top 10 najpopularniejszych filmów i seriali

Jedną z takich najnowszych funkcji są listy top 10 najpopularniejszych pozycji oglądanych w danym kraju. Początkowo funkcjonalność tę testowano w Wielkiej Brytanii i Meksyku przez ostatnie pół roku. Tamtejsi konsumenci uznali owe listy za przydatne. Teraz firma poszerzyła ich dostępność o kolejne kraje, w tym Polskę.

Listy najczęściej oglądanych filmów i seriali na Netflixie pokazywane są osobno i wplecione są w dwa odrębne miejsca w interfejsie. Można je podejrzeć kontekstowo przeglądając listę wszystkich filmów lub seriali. Ponadto w innych sekcjach usługi, jak np. ekranie głównym, ujrzymy przy ikonkach seriali i filmów odznakę "top 10", a Netflix dodatkowo sam wyszczególni nam niektóre cieszące się danego dnia popularnością tytuły. Taka pozycja będzie zajmowała cały poziomy pasek, gdzie normalnie ujrzelibyśmy przewijalną listę seriali.

Tak wygląda lista top 10 najchętniej oglądanych filmów w interfejsie platformy Netflix, fot. materiały własne
Tak wygląda lista top 10 najchętniej oglądanych filmów w interfejsie platformy Netflix, fot. materiały własne

Zmiany obowiązują zarówno w przeglądarkowej wersji Netflixa, jak również na każdej platformie, na której dostępny jest serwis.

Filmy i seriale na Netflix – co najchętniej oglądają Polacy?

Należy od razu zaznaczyć, że lista 10 najchętniej oglądanych filmów i seriali jest aktualizowana codziennie. Jeśli chodzi o najchętniej oglądane tytuły przez Polaków, to w dniu publikacji, tj. 25 lutego 2020, wyglądały one następująco:

**Seriale i programy:**Narcos: MeksykLocke & KeyPsia akademiaMiłość jest ślepaZadzwoń do SaulaWikingowieOutlanderDom z papieruSex EducationNiemowlęta

**Filmy:**Jego ostatnie życzenieIssi & OssiDo wszystkich chłopców: PS Wciąż cię kochamOcean's 8JuliuszPlan BPiłsudskiKobiety Mafii 2Fanatyk40 lat minęło

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)