NexusFont i UMPlayer - nowości w dobrychprogramach

NexusFont i UMPlayer - nowości w dobrychprogramach

19.03.2011 19:11, aktualizacja: 19.03.2011 20:09

W tym tygodniu w naszej bazie pojawiło się wiele nowych aplikacji. Spośród nich wybraliśmy kolejne dwa programy, które naszym zdaniem warto zainstalować i przetestować na swoim komputerze. Z ich pomocą możliwe jest wygodne zarządzanie czcionkami w systemie Windows, a także odtwarzanie różnego rodzaju multimediów.

Pierwszy z programów, które chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę NexusFont i stanowi doskonałą alternatywą dla wbudowanego w systemach Windows apletu do obsługi czcionek. Aplikacja dobrze sprawdza się zwłaszcza kiedy na komputerze zainstalowana jest większa ilość fontów. Z jej pomocą możliwe jest wygodne zarządzanie czcionkami, zarówno instalowanie i usuwanie, jak również wyszukiwanie duplikatów, podgląd tablicy znaków (także kursywy, pogrubienia i podkreślenia), drukowanie itp. Dodatkowo NexusFont daje możliwość eksportu czcionki do plików graficznych, tagowanie oraz tworzenie z nich bibliotek.

Kolejnym, rekomendowanym przez nas programem jest UMPlayer, będący zaawansowanym odtwarzaczem audio i wideo, który stworzony został na bazie popularnego MPlayera. Umożliwia odtwarzanie multimediów w niemalże każdym formacie, nośników AudioCD, DVD-Video (w tym zabezpieczonych), VCD\SVCD, klipów z serwisu YouTube, a także transmisji strumieniowych. Program obsługuje większość najpopularniejszych kart TV\FM i posiada wbudowane około 270 różnych kodeków i filtrów audio/wideo, dając tym samym możliwość oglądania multimediów w najróżniejszych formatach, bez konieczności instalacji na komputerze żadnych dodatkowych komponentów. Co istotne odtwarzacz charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe, co jest jego ogromną zaletą.

Najnowsza wersja programu NexusFont dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Inne narzędzia.

Odtwarzacz UMPlayer pobrać można z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo. Poza wersją dla Windowsa udostępniamy także edycje linuksową programu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)