Nie działa Steam. Awaria popularnej platformy (aktualizacja)

Awaria Steam w Polsce
Awaria Steam w Polsce
Źródło zdjęć: © Downdetector

22.08.2023 09:25, aktual.: 22.08.2023 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internauci skarżą się na problemy z działaniem platformy Steam. Z ich zgłoszeń wynika, że problemy pojawiły się ok. godz. 9:00 22 sierpnia 2023 r. Ze względu na występujące problemy niemożliwe jest zalogowanie się do serwisu.

Steam nie działa. Ze zgłoszeń internautów w serwisie downdetector.pl wynika, że pierwsze problemy z działaniem platformy wystąpiły 22 sierpnia 2023 r. przed godz. 9:00. Najczęściej zgłaszanymi awariami przez użytkowników Steam są problemy z logowaniem się na platformie oraz brak możliwości połączenia się z serwerem.

O godzinie 9:05 w polskiej wersji serwisu Downdetector odnotowano 518 zgłoszeń awarii. Wiemy jednak, że problemy w działaniu Steama są globalne - w niemieckiej wersji serwisu odnotowano ponad 1,6 tys. zgłoszeń, a w amerykańskiej 2,8 tys.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W Polsce problemy najczęściej zgłaszane są w dużych ośrodkach miejskich, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto.

Steam do tej pory nie opublikował żadnych informacji w mediach społecznościowych na temat przyczyny awarii i potencjalnego czasu jej trwania. Będziemy monitorować sytuację i aktualizować informacje na temat trwających problemów technicznych.

Aktualizacja godz. 9:52

Awaria jest odczuwana przez coraz większą grupę użytkowników. Ostatni raport serwisu downdetector.pl z godziny 9:36 wskazuje, że internautów skarżących się na nieodpowiednie działanie platformy Steam jest ponad 1,5 tys.

Aktualizacja godz. 10:22

Wydaje się, że problemy w działaniu platformy Steam ustępują. W raporcie serwisu downdetector.pl z godz. 10:07 liczba zgłoszeń spadła do 144. Należy więc spodziewać się, że niebawem powinny skończyć się wszelkie problemy dotyczące logowania się do Steam i korzystania z platformy.

Aktualizacja godz. 10:37

Liczba zgłoszeń dotyczących problemów z działaniem Steam spadła poniżej 100. Oznacza to, że prawdopodobnie awaria została już całkowicie usunięta.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)