Nie możesz czegoś zabrać do samolotu? Powstał Paczkomat, w którym to zostawisz

Nie możesz czegoś zabrać do samolotu? Powstał Paczkomat, w którym to zostawisz

Paczkomat InPost
Paczkomat InPost
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Wojciech Kulik
23.08.2023 15:17, aktualizacja: 23.08.2023 19:58

Jeśli podczas odprawy okaże się, że nie możesz zabrać czegoś do samolotu, tuż obok czekać będzie Paczkomat, którym wygodnie nadasz to do znajomych lub rodziny. W ten sposób InPost chce odpowiedzieć na potrzeby pasażerów.

Wielu pasażerów na odprawie dowiaduje się, że nie może zabrać wszystkich swoich rzeczy na pokład samolotu. Mając tego świadomość, na początku 2023 roku InPost spytał kilkaset osób, czy nie byłyby wobec tego zainteresowane usługą nadania zatrzymanych przedmiotów. A że większość odpowiedziała, że "tak", to szybko postanowił odpowiedzieć na tę potrzebę.

– Wartościowe przedmioty, które przez przypadek zostały w bagażu podręcznym, mogą bardzo utrudnić życie podróżnym. Trzeba je wyrzucić albo wrócić i włożyć do odprawionego bagażu rejestrowanego. To nie tylko kłopot, ale i spory stres. Teraz Paczkomat rozwiązuje ten problem – można szybko i niedrogo zabezpieczyć takie rzeczy, nie wydłużając odprawy. To szczególnie ważne dla osób, które spieszą się na samolot i mogą nawet narazić się na to, że nie wejdą na pokład lub stracą pieniądze wydane na bilet – skomentował Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.

Paczkomat InPost na Lotnisku Chopina w Warszawie

Krótko mówiąc: na Lotnisku Chopina w Warszawie został zainstalowany Paczkomat. Korzystając z tej maszyny, podróżni mogą nadać przedmioty, których nie mogą zabrać na pokład samolotu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aby uprościć i przyspieszyć cały proces, automat został zainstalowany w strefie kontroli bagażu przy przejściu Fast Track E. W pobliżu znajdzie się także miejsce, w którym będzie można zapakować przedmioty w kartony o odpowiednich wymiarach. Samo nadanie odbywa się poprzez aplikację InPost Mobile.

– Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku to odpowiedzialne i trudne zadanie. Pracownicy tego obszaru muszą być bardzo skoncentrowani. Każdy przedmiot, który nie może zostać dopuszczony do transportu na pokładzie samolotu, to strata dla pasażerów. Przepisy są jednak jasne i służą bezpieczeństwu nas wszystkich, dlatego próby przekonania operatorów strefy kontroli są bezskuteczne i jedynie wydłużają odprawę. Proste rozwiązanie, jakim jest nadanie w urządzeniu Paczkomat, będzie ułatwieniem zarówno dla podróżnych, jak i dla pracowników lotniska – dodała Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)