InPost Mobile: nowe powiadomienia po aktualizacji

InPost Mobile: nowe powiadomienia po aktualizacji

InPost zaktualizował aplikację do Paczkomatów
InPost zaktualizował aplikację do Paczkomatów
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.02.2023 15:12

InPost zaktualizował swoją mobilną aplikację, w której pojawiła się przydatna opcja. To rozwinięcie wprowadzonej stosunkowo niedawno funkcji udostępniania paczek "z apki do apki". Teraz InPost Mobile obsługuje także związane z tym powiadomienia.

Udostępnianie paczki "z apki do apki" w aplikacji InPost Mobile to opcja, która pozwala klientom InPostu wzajemnie odbierać swoje przesyłki bez konieczności dotykania Paczkomatu. Wcześniej było to możliwe wyłącznie z zastosowaniem kodu QR na zdjęciu lub po wpisaniu numeru telefonu i kodu odbioru. Udostępnianie "z apki do apki" od początku miało jednak pewną wadę - brak powiadomień.

InPost zdecydował się odświeżyć aplikację mobilną, wprowadzając do niej opisywane powiadomienia. Po udostępnieniu paczki "z apki do apki" do obserwacji innej osobie, użytkownik zostanie więc poinformowany, że ktoś prosi go o odebranie paczki w jego imieniu. Zważywszy, że z założenia opcja jest przeznaczona dla bliskich osób, które wzajemnie sobie pomagają, powiadomienia mogą znacznie ten proces ułatwić.

Dotychczas bowiem aplikacja InPost Mobile w żaden sposób sama z siebie nie ostrzegała, że ktoś udostępnił użytkownikowi przesyłkę. Paczka była jedynie widoczna na liście przesyłek po ręcznym uruchomieniu programu. Pierwotny odbiorca musiał wówczas we własnym zakresie zadbać o poinformowanie danej osoby, że oczekuje jego pomocy. W przeciwnym przypadku fakt udostępnienia mógł zostać przeoczony.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)