Nie musisz być programistą, aby stworzyć aplikację na Windows 10

Nie musisz być programistą, aby stworzyć aplikację na Windows 10
27.05.2015 16:44
Nie musisz być programistą, aby stworzyć aplikację na Windows 10

Osoby nieposiadające odpowiednich umiejętności programistycznych, a mające pomysł na świetną aplikację dla Windows 10 powinny zainteresować się nowościami w Windows App Studio. Darmowe narzędzie dla początkujących programistów otrzymało znaczącą aktualizację. W Windows App Studio można już tworzyć aplikacje dla Windows 10. Wprowadzono również kilka nowych funkcji.

Stworzenie własnej, nawet prostej aplikacji dla wielu osób wydaje się zadaniem niemożliwym. W końcu kojarzy się to z programowaniem, a więc pisaniem tysięcy linii kodu. Nie dość, że ten kod trzeba napisać, to trzeba jeszcze dobrze go rozumieć i sprawić by działał, a z tym mają problem nawet programiści. Jeśli nie znamy dobrze żadnego języka programowania, to nie musimy od razu odpuszczać. Firma Microsoft oferują platformę dla początkujących programistów, z której może skorzystać niemal każdy i to zupełnie za darmo.

350137136772835265

Windows App Studio w wersji beta jest już dostępne na rynku od dłuższego czasu. To darmowe narzędzie online umożliwia tworzenie prostych aplikacji na Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1. Natomiast najnowsza aktualizacja przynosi wsparcie dla nadchodzącego nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Od teraz możemy również tworzyć aplikacje przeznaczone na Windows 10. Dodatkowo w łatwy sposób możemy przystosować nasze poprzednie aplikacje do nowych okienek.

Aktualizacja przynosi ze sobą również wsparcie dla dynamicznych kafelków na których będą mogły być przedstawiane informacje związane z wydajnością i poziomem baterii. Otrzymaliśmy funkcję integracji bazy danych Xbox Music z wyszukiwarką, kontrolę nad Bing Maps poprzez aplikacje, a także szczegółowe analizy aplikacji. Dodatkowo oferowane jest podwójne środowisko pozwalające na przetestowanie działania aplikacji na Windows 8.1 i Windows 10. Stworzone aplikacje będzie można publikować w sklepie Microsoftu latem tego roku. Oczywiście aplikacje można tworzyć już teraz.

Darmowe Windows App Studio pozwala przede wszystkim na tworzenie prostych aplikacji. Z pewnością z wykorzystaniem tego narzędzia powstanie sporo niemal identycznych, niewyróżniających się aplikacji. Jednak Microsoft właśnie tego potrzebuje. Sklep z dużą liczbą aplikacji w statystykach wygląda o wiele lepiej, nawet jeśli znaczącą część stanowią proste aplikacje.

Jeśli sami macie pomysł na aplikację, a Wasze umiejętności programowania uniemożliwiają jej stworzenie, to wystarczy, że odwiedzicie oficjalną stronę Windows App Studio. Potem musicie nauczyć się obsługi dostępnych narzędzi, co nie powinno stanowić dużego problemu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)