Nie tylko Bitcoin. Inwestorzy polecają pięć kolejnych kryptowalut

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Arkadiusz Stando

17.03.2021 15:32, aktual.: 06.03.2024 21:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największa firma w branży inwestycyjnej Bitcoina twierdzi, że warto inwestować także w raczkujące kryptowaluty. Grayscale Investments LLC wymieniło pięć nowych możliwych funduszy powierniczych.

Trzy z nowych funduszy oferują inwestycje w indywidualne kryptowaluty Chainlink, Filecoin i Livepeer. Czwarta to z kolei otwarto źródłowe Basic Attetion Token oparty na sieci blockchain Ethereum, a piąty z funduszy pozwoli inwestować pieniądze w waluty Decentraland.

"W dowolnym momencie możemy zwiększyć listę naszych funduszy o kolejne 30 a może 40 produktów, które chcielibyśmy wprowadzić na rynek" - mówi Michael Sonnenshein, prezes Grayscale. CEO twierdzi, że aktualnie są pierwszym gigantem wśród funduszy powierniczych dla kryptowalut. Firma ma na swoim koncie sporo sukcesów, dzięki inwestycjom z 2019 roku.

Wtedy też za 1 BTC płaciliśmy około 3 tysiące dolarów, a za rok jego wartość wzrosła nawet czterokrotnie. W 2021 roku Bitcoin jest wart niemal 20 razy więcej. Stąd bierze się wiele przechwałek inwestorów, którzy twierdzą, że sukces zawdzięczają "solidnym procesie oceny".

Instytucje takie jak Grayscale Investments LLC szukają alternatyw, bowiem inwestycje w Bitcoin mogą przestać się opłacać. Chociaż w ciągu ostatnich tygodni BTC osiągał nowe rekordy, to menedżer Bridgewater Associates twierdzi, że wkrótce wartość Bitcoina może zacząć spadać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)