Niedrogi laptop z Androidem w ofercie Lenovo

Niedrogi laptop z Androidem w ofercie Lenovo

Marcin Wilk
10.10.2013 12:04, aktualizacja: 10.10.2013 14:35

W najbliższym czasie w ofercie Lenovo pojawi się IdeaPad A10, niskobudżetowy laptop z systemem Google Android 4.2. W przeciwieństwie do hybryd, w zaprezentowanym modelu ekran jest nierozłączną częścią konstrukcji z fizyczną klawiaturą. Producent zdecydował zamiast „zatrzasku” zastosować zawias umożliwiający odchylenie pokrywy z wyświetlaczem o 300 stopni. Rozwiązanie na pewno ciekawe, lecz konstrukcja traci sporo na mobilności. Z drugiej strony użytkownicy tego sprzętu nie będą musieli zastanawiać się, czy w danym dniu będą im potrzebne klawisze

Obraz

Laptop IdeaPad A10 będzie posiadał 10,1-calowy ekran wyświetlający rozdzielczość 1366×768 pikseli. Za obliczenia odpowiedzialny będzie czterordzeniowy układ Rockchip RK3188 (Cortex-A9) taktowany częstotliwością 1,6 GHz, wspierany przez 1 GB lub 2 GB pamięci operacyjnej. W zależności od wersji, będzie można również zdecydować się na 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej. Sprzęt otrzyma także port USB 2.0, microUSB, HDMI oraz wsparcie dla łączności bezprzewodowej WiFi i Bluetooth. Na ramce ekranu znalazło się miejsce dla kamerki internetowej.

Z uwagi na system Googla, klawiatura otrzyma kilka dodatkowych funkcyjnych przycisków. Będą to oczywiście znane ze smartfonów klawisze „back”, „home”, „settings” i „apps menu”.

Lenovo IdeaTab 10, w ofertach niemieckich sklepów będzie kosztował 250 euro. Sam producent nie potwierdza ceny, ani nie podaje daty oficjalnej premiery sprzętu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)