No Coin: dodatek do Chrome'a zablokuje koparki kryptowalut w reklamach

No Coin: dodatek do Chrome'a zablokuje koparki kryptowalut w reklamach20.09.2017 13:23
No Coin: dodatek do Chrome'a zablokuje koparki kryptowalut w reklamach

W ubiegłym tygodniu ostrzegaliśmy o nowej metodzie kopania kryptomonet – z wykorzystaniem sprytnego kodu zaszytego w reklamach w Internecie. Najłatwiejszą metodą blokady mogło by się więc okazywać korzystanie z Adblocka, jednak dla osób chcących zająć się tematem niezależnie od ogólnego blokowania reklam, na GitHubie pojawiło się rozszerzenie No Coin, które blokować ma tylko koparki.

W tym momencie program dostępny jest tylko jako rozszerzenie do Chrome'a, ale już teraz widać, że prace toczą się także nad dodatkiem do Firefoksa. Zasada działania jest natomiast bardzo prosta: blokowanie adresów zamieszczonych na czarnej liście, co podobnie jak w rozszerzeniach blokujących reklamy, można na życzenie chwilowo dezaktywować. Działanie jest zatem zbliżone do tego, które znamy z blokerów reklam, ale pozwala na większą kontrolę:

Chodziło o to, by uniezależnić to od blokowania reklam. Kopanie kryptomonet w przeglądarce to zupełnie inna sprawa (...) Może Ci to odpowiadać, a reklamy przeszkadzać – lub na odwrót.

Przypomnijmy, iż działanie koparek w przeglądarce dopracowano na tyle, by aktywne było jedynie na witrynach z natury obciążających mocniej procesor, dzięki czemu dodatkowe działanie skryptu jest mniej zauważalne. W końcu użytkownik z góry nastawiony jest na większe obciążenie sprzętu, a co za tym idzie na przykład wzmożoną pracę chłodzenia.

Skorzystanie z No Coin może się więc okazać ciekawym rozwiązaniem dla osób chcących takie praktyki powstrzymać, a jednocześnie nie zajmować się za jednym razem reklamami samymi w sobie. Dodatek No Coin dla Google Chrome jest już dostępny do pobrania za pośrednictwem naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)