Nokia otwiera się na nową grupę klientów, szykuje smartfona Lumia 720 z obsługą dwóch kart SIM

Nokia otwiera się na nową grupę klientów, szykuje smartfona Lumia 720 z obsługą dwóch kart SIM

Nokia otwiera się na nową grupę klientów, szykuje smartfona Lumia 720 z obsługą dwóch kart SIM
Marcin Wilk
13.09.2013 12:17, aktualizacja: 13.09.2013 14:39

Do tej pory użytkownicy poszukujący smartfona z obsługą dwóch kart SIM byli skazani na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Google. Pojawiły się jednak informacje i to z dość wiarygodnego źródła (@evleaks), które wskazują Nokię Lumia 720 jako kolejny model z Dual SIMem. Byłby to przełom, ponieważ do tej pory żadne urządzenie z Windows Phone nie oferowało takich możliwości.

Biorąc pod uwagę zastosowany w Nokii układ Qualcomma, który jest w stanie obsłużyć nawet trzy karty SIM, informacje od @evleaks mogą być prawdziwe. Problemem staje się obudowa Lumii 720, do której użytkownik nie może zaglądnąć. Nie wiem, czy fizycznie udałoby się umieścić kolejni slot na kartę SIM, ale to już problem Nokii. Do pełni sukcesu Microsoft musiałby dodać możliwość obsługi dwóch numerów w swoim mobilnym systemie.

Obraz

Informacje płynące z Sieci wskazują, że Lumia 720 z obsługą dwóch kart SIM, nie będzie miała zmienionej specyfikacji. Dla przypomnienia smartfon bazowy oferuje 4,3-calowy ekran IPS wyświetlający rozdzielczość 480 x 800 pikseli. Wyposażono go w 1-gigahercowy procesor MSM8227 Qualcomma i w 512 MB pamięci operacyjnej. Na dane przewidziana jest pamięć wbudowana o pojemności 8 GB, którą można rozbudować kartą microSD. Do dyspozycji użytkownika są również dwa aparaty, 6,7-megapikselowy główny umieszczony z tyłu obudowy i 1,3-megapikselowy przeznaczony do komunikacji internetowej.

Tak jak pisałem we wstępie, Nokia Lumia 720 mogłaby być pierwszym modelem z Windows Phone obsługującym dwie karty SIM, jednak nie pierwszym modelem, o którym można było poczytać w Sieci, bowiem już wcześniej podobne informacje, jednak z mniej pewnego źródła, pojawiały się o Lumi 625. Miejmy nadzieję, że oba modele w nowych wersjach ujrzą światło dzienne i że Nokia będzie otwarta na nową grupę klientów.

Prawdopodobnie więcej informacji o smartfonach Nokii z obsługą dwóch SIMów pojawi się na konferencji w Nowym Jorku, która odbędzie się za dwa tygodnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)