Nokia: Symbian musi odejść, czas na tanie smartfony z Windows Phone

Nokia: Symbian musi odejść, czas na tanie smartfony z Windows Phone

Wojciech Cybulski
06.03.2012 04:20, aktualizacja: 06.03.2012 15:14

Nokia planuje wprowadzić do sprzedaży naprawdę tanie smartfony z Windows Phone. Pozwoli to na stopniowe wycofywanie z oferty telefonów z Nokia Belle i skuteczną konkurencję z low-endowymi smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida.

Podczas Mobile World Congress Nokia zaprezentowała szereg nowości, w tym niedrogi smartfon z systemem Windows Phone - Lumia 610. Według najnowszych informacji telefon ten ma kosztować 189 euro. Niklas Savander, wiceprezes Nokii, powiedział serwisowi Pocket-lint, że jest to i tak zbyt dużo, bo część ludzi woli kupić prosty smartfon z Androidem za nieco ponad 100 euro. Jego zdaniem trzeba wykorzystać fakt, że Microsoft wraz z aktualizacją Tango znacząco zmniejszył wymagania sprzętowe systemu Windows Phone i wprowadzić na rynek jeszcze tańszy telefon z Windows Phone. Docelowo rodzina smartfonów Lumia ma obejmować produkty ze wszystkich przedziałów cenowych, zaczynając od Lumia 900 z ekranem 4,3 cala, kończąc na nienazwanym jeszcze modelu za nieco ponad 100 euro. Obecnie w sektorze low-end Nokia oferuje smartfony z najnowszą wersją Symbiana - Belle. Firma ma świadomość, że platforma ta jest już przestarzała i zamiast marnować pieniądze na jej rozwijanie, Finowie wolą postawić na Windows Phone.

Chciało by się rzec „wreszcie”. Dzięki wysiłkom Microsoftu system Windows Phone trafi do tanich telefonów, co Nokia skwapliwie wykorzysta, by zunifikować swoją ofertę. Pozostaje cierpliwie czekać, aż plan nakreślony przez Savandera zostanie wcielony w życie, a Symbian dla smartfonów odejdzie na zasłużoną emeryturę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)