Norwegia: rusza nowa kampania przeciwko piractwu

Norwegia: rusza nowa kampania przeciwko piractwu

Redakcja
01.09.2009 11:24

Dziś rusza w Norwegii nowa kampania przeciwko piractwu w Internecie. Akcja nosi nazwę "Share – Do Not Steal” ("Dziel się – Nie Kradnij") i ma na celu zwrócenie uwagi tamtejszych polityków na problem łamania praw autorskich w Sieci. Pod petycją podpisało się ponad 1700 artystów i producentów.

W norweską kampanię, oprócz ogromnej rzeszy właścicieli praw autorskich, zaangażowało się również 36 wielkich koncernów z branży telewizyjnej, filmowej i muzycznej. Całą akcję wspiera również organizacja IFPI. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi norweskich polityków na konieczność zmian w przepisach tak, by z lepszym skutkiem chronić interesy twórców.

Legalne dzielenie się plikami w Sieci jest dobre, a nielegalne – to po prostu przestępstwo. Fakt, że proceder ten jest praktykowany przez wiele osób nie oznacza, że takie zachowania powinny zostać zalegalizowane - czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatorów akcji. Jest to odniesienie do planów niektórych norweskich polityków, którzy chcieliby zezwolić na niekontrolowane dzielenie się plikami w Internecie. Zdaniem pomysłodawców kampanii takie prawo mogłoby negatywnie odbić się na artystach.

Przypomnijmy, że kilka tego typu akcji przeprowadzanych było również w Polsce. Z większych inicjatyw warto wspomnieć chociażby o wspólnej antypirackiej akcji BSA i Allegro, jaka miała miejsce blisko dwa lata temu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)