Not So Flat na weekend: dwuwymiarowa wyobraźnia to za mało

Not So Flat na weekend: dwuwymiarowa wyobraźnia to za mało
17.10.2015 09:54
Not So Flat na weekend: dwuwymiarowa wyobraźnia to za mało

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Not So Flat – dobrą i zmyślną platformówkę o podłożu głównie logicznym, ale także z pewną domieszką elementów zręcznościowych.

Pokierujemy tu pewnym kwadratowym jegomościem, który ciekawy świata zewnętrznego postanawia wyruszyć w daleką, pełną niebezpieczeństw wędrówkę. Naszym głównym zadaniem jest szczęśliwe doprowadzenie go do wyjścia z każdego, nawet najbardziej pokrętnego układu.

350144252225021889

Sprawa byłaby o wiele prostsza, gdyby nie to, że świat naszego kwadraciaka zaczyna stopniowo zmieniać się w trójwymiarowe uniwersum, w którym niestety bardzo łatwo pogubić drogę. Tak właśnie z prostej platformówki 2D robi nam się całkiem zawikłana, wielopłaszczyznowa łamigłówka.

Bohater na swej drodze napotyka szereg przeszkód, blokad i zasadzek, które należy sprytnie omijać poprzez odpowiednie zakrzywianie przestrzeni, w której akuratnie się znajduje. Dzięki tym ruchom jesteśmy w stanie przemienić wszelkie zawalidrogi czy utrudnienia w segmenty pozwalające przedostać się w niedostępne wcześniej zakamarki planszy.

W miarę trwania rozgrywki kolejne wyzwania stają się bardziej skomplikowane, a z układu na układ powstają coraz bardziej karkołomne misje. Niejednokrotnie, zwłaszcza w drugiej części gry, zebranie wszystkich elementów pozwalających na otwarcie portalu będzie wymagało od gracza dużej błyskotliwości i sporego zastanowienia.

Projekt cechuje się oszczędną, ale zarazem robiącą pozytywne wrażenie oprawą graficzną, a dzięki fachowemu zespoleniu elementów logicznych ze zręcznościowymi tytuł powinien przypaść do gustu wielu sympatykom logicznych platformówek.

Grę Not So Flat można pobrać w dziale:

Programy (dla Windows) -> Gry -> Logiczne i karciane.

Tytuł dostępny jest także dla systemu OS X.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
Firefall na weekend
Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (5)