Notatki wiceprezesa Facebooka upublicznione: łączenie ludzi było błędem

Notatki wiceprezesa Facebooka upublicznione: łączenie ludzi było błędem

Notatki wiceprezesa Facebooka upublicznione: łączenie ludzi było błędem
Oskar Ziomek
30.03.2018 14:27, aktualizacja: 31.03.2018 18:02

Gdyby afera wokół Facebooka nie była dla kogoś już teraz wystarczająco zawiła, w Sieci pojawił się kolejny element zaczepienia, który w jakiś sposób może wpłynąć na wizerunek firmy. Upubliczniona została notatka, którą dwa lata temu sporządził Andrew Bosworth z Facebooka, częściej występujący w Sieci jako Boz. Zwraca on w niej uwagę na główny problem firmy: dążenie do łączenia ze sobą jak największej liczby użytkowników, bez względu na skutki.

Notatka ujawniona została na łamach BuzzFeed. W swoich zapiskach Boz wyraźnie sugeruje i wielokrotnie zaznacza, że celem Facebooka jest łączenie ludzi niejako na siłę, bez względu na możliwe konsekwencje. Więc łączymy ze sobą więcej ludzi... To może być złe... Może ktoś umiera w ataku terrorystycznym skoordynowanym dzięki naszym narzędziom. I ciągle łączymy ze sobą jeszcze więcej ludzi... – czytamy we fragmencie notatki.

Dalej Bosworth dodaje między innymi, że łączność między ludźmi na taką skalę nie jest naturalna. Świat w swoim naturalnym środowisku nie jest połączony. Nie jest ujednolicony. Jest podzielony granicami, językami i różnymi produktami. Nie wygrywają najlepsze produkty. Wygrywają te, których wszyscy używają.

My statement on the recent Buzzfeed story containing a post I wrote in 2016 pic.twitter.com/lmzDMcrjv5

— Boz (@boztank) 29 marca 2018Notatka Boza stworzona została jeszcze w 2016 roku. Po jej upublicznieniu, autor wytłumaczył na Twitterze, że dziś się ze swoimi słowami nie zgadza, a nawet nie zgadzał się już wtedy. Całość miała być jedynie wskazówką do dyskusji w szerszym gronie i wyrwana z kontekstu może zostać źle odebrana.

Niezależnie jednak od wyjaśnień samego Boza, w Sieci pojawił się także komentarz Marka Zuckerberga. Zdajemy sobie sprawę, że łączenie ludzi nie jest wystarczające samo w sobie. Musimy również pracować, aby zbliżyć ludzi... – zaznacza szef Facebooka. Jak widać, ma więc inne zdanie, od tego, które Boz przelał w 2016 roku na papier. Czy upublicznienie notatki może mieć dodatkowy wpływ na kryzys w serwisie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)