Notcho: pozbądź się widoku szpetnej monobrwi z iPhone’a X za 2 dolary

Notcho: pozbądź się widoku szpetnej monobrwi z iPhone’a X za 2 dolary

09.11.2017 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Charakterystycznym elementem iPhone’a X jest wcięcie na górze ekranu, które pozwoliło na umieszczenie kamery TrueDepth. Zgryźliwi określają ten elementem monobrwią, dodając, że zauważalnie szpeci nowego smartfona Apple. Mogą oni ukryć monobrew, wystarczy odpowiednia aplikacja – Notcho z tapetami za jedyne dwa dolary.

Apple chcąc wprowadzić funkcję rozpoznawania twarzy użytkownika Face ID, musiało pójść na pewne kompromisy konstrukcyjne. Ich efektem jest charakterystyczne wcięcie na górze wyświetlacza, które dzieli pasek statusu na dwie części.

Jeśli nie możecie znieść widoku monobrwi, szpecącej smartfon za niemal 5 tys. złotych, to powinniście zainteresować się aplikacją Notcho. Aplikacja na iOS-a zawiera kilka tapet z czarnym paskiem u góry, z którym zlewa się notch (wcięcie na ekranie iPhone’a X). Dość dobre ukrycie paska możliwe jest m.in. dzięki zastosowanemu wyświetlaczowi OLED, świetnie radzącemu sobie z czarnym kolorem.

Obraz

Aplikacja umożliwia również tworzenie własnych tapet, dodając do nich czarny pasek. Dodany zostanie również niewielki znak wodny w prawnym dolnym rogu. Znaku wodnego można się jednak pozbyć – jednorazowa opłata w wysokości 1,99 dolarów.

Monobrwi nie zobaczymy na ekranie głównym i ekranie blokady, ale już po uruchomieniu dowolnej aplikacji, będziemy musieli do widoku wcięcia się przyzwyczaić. Jeśli jednak nie chcemy płacić za aplikację i potrafimy wykonać proste czynności w Photoshopie, to możemy skorzystać z poradnika Gadget Hacks – metoda 3. Oczywiście można jeszcze spróbować poszukać odpowiedniej tapety w Internecie lub po prostu zaakceptować widok wcięcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)