Nova Launcher 4.0 nareszcie jest: Material Design może być jeszcze lepszy

Nova Launcher 4.0 nareszcie jest: Material Design może być jeszcze lepszy
Redakcja

14.05.2015 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sklepie Google Play pojawiła się długo oczekiwana, nowa wersja programu uruchamiającego Nova Launcher. Ta bardzo popularna aplikacja doczekała się ogromnych zmian, większość z nich dotyczy natomiast wprowadzenia interfejsu zgodnego z założeniami Material Design. Czy autorom udało się to osiągnąć? Każdy zainteresowany powinien sprawdzić to samodzielnie.

Wydawać by się mogło, że wprowadzenie interfejsu zgodnego z tym, co promuje firma Google, nie wymaga zbyt wiele pracy. W przypadku Novy potrzeba było jednak aż ośmiu miesięcy i wielu wersji testowych, zanim do sklepu trafiła wersja stabilna. Zmiany są widoczne gołym okiem, nowy interfejs jest płaski i uproszczony, choć wcale nie oznacza to, że możliwości programu w jakiś sposób się zmniejszyły – wprost przeciwnie, Nova Launcher nadal pozwala na ogromną personalizację pulpitów, listy aplikacji, docka, ale również gestów jakie możemy wykonywać na ekranie głównym.

Obraz

W ustawieniach znajdziemy teraz podgląd przy wyborze animacji, nie musimy więc sprawdzać ich działania w sposób ręczny. Autorzy postanowili także zupełnie rozbić opcje wyglądu ikon: w najnowszej wersji ich rozmiar (który teraz może zostać zwiększony do aż 150% oryginalnego), podpisy pod nimi i używany font zmienimy oddzielnie zarówno dla pulpitu, jak i listy aplikacji. Zmienił się także sposób wyświetlania widgetów, które teraz są prezentowane w formie przesuwanej pionowo listy i pogrupowane w ramach poszczególnych aplikacji. Jeżeli wybieranie z takiego menu nie będzie dla nas wygodne, w dowolnej chwili zmienimy je na klasyczną listę stosowaną w starszych wersjach. Oprócz tego wprowadzono wiele nowych ikon i tapet do wyboru.

Jeżeli jeszcze nie znacie Nova Launchera, zapraszamy do jego wypróbowania. Ten zaawansowany program uruchamiający pozwala zarządzać pulpitami, dockiem i listą aplikacji – ustalaniem ich ilości, marginesów, a także siatką aplikacji. Nie zabrakło w nim możliwości tworzenia nowych zakładek oraz folderów na liście aplikacji, a także ukrywania wybranych aplikacji z listy. Użytkownik może spersonalizować działanie, wybierając rodzaj animacji i zmieniać ich szybkość. Aplikacja daje do dyspozycji obsługę gestów na ekranie głównym, dzięki którym możliwe jest wykonanie określonej akcji np. otwarcie wybranej aplikacji po dotyku dwoma palcami jednocześnie.

Obraz

Dzięki dodatkowemu modułowi Tesla Unread, Nova może wyświetlać ilość powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie Gmail. Dla osób często dokonujących zmian zaletą będzie również możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowej programu uruchamiającego i zawartości pulpitów. Część z opcji zarezerwowana jest dla rozszerzonej wersji płatnej, poza tym aplikacja jest jednak darmowa i dostępna w polskiej wersji językowej. Najnowszą edycję znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)