Nowa aktualizacja Windows 10 wskrzesi Twój stary dysk twardy

Nowa aktualizacja Windows 10 wskrzesi Twój stary dysk twardy
28.04.2020 16:16
fot. James D. Morgan/Getty Images
fot. James D. Morgan/Getty Images

Majowa aktualizacja Windows 10 zwana po prostu Windows 10 May 2020 Update ma odciążyć dyski HDD. Dzięki temu posiadacze starszych komputerów i laptopów powinni odczuć zwiększony komfort pracy na tym systemie.

Co się zmieni w nowej aktualizacji Windows 10?

Przede wszystkim Microsoft zmienia sposób indeksowania plików i działanie powiązanej z tym usługi Windows Search. Proces indeksowania do tej pory powodował bardzo wysokie użycie dysku twardego w przypadku nośników HDD.

Indeksowanie jest przydatne, gdyż dzięki niemu szybciej możemy odszukiwać treści na naszym komputerze, ale w przypadku dysków HDD ciągłe spowolnienia mogą być przyczyną frustracji dla wielu milionów użytkowników.

Microsoft w majowej aktualizacji Windowsa 10 zadba o to, aby mechanizm indeksowania nie katalogował informacji gdy używamy komputera, na przykład w trakcie przenoszenia bądź usuwania danych.

Szybkość systemu faktycznie wzrosła na dyskach typu HDD i potwierdził to już w kilku testach portal Windows Latest – zarówno na fizycznych, jak i wirtualnych maszynach.

To może być jedna z najbardziej ekscytujących zmian w Windows 10 od dawna. Co prawda posiadacze dysków SSD na tym już nie skorzystają, bo nośniki te są i tak już nieskończenie szybsze od HDD, ale nie zapominajmy, że to właśnie dyski twarde mają nadal większy udział na rynku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)