Nowa aplikacja mobilna Alior Banku dostępna dla każdego

Nowa aplikacja mobilna Alior Banku dostępna dla każdego

Nowa aplikacja mobilna Alior Banku dostępna dla każdego
Oskar Ziomek
15.12.2017 12:27

Alior Bank udostępnił wszystkim swoim klientom nową aplikację mobilnej bankowości dla Androida i iOS-a. Co prawda aplikacja istnieje już od kilku miesięcy, ale jak dotąd nie wszyscy mogli z niej korzystać, bo dotychczas konieczne było do tego nieco szczęścia i trafienie do grona użytkowników wybranych do testów. Teraz nie ma już takiej potrzeby, a aktywację aplikacji można przeprowadzić dosłownie w kilkadziesiąt sekund.

Po pobraniu programu i przy pierwszym uruchomieniu trzeba będzie wprowadzić swój numer PESEL oraz nazwisko panieńskie matki. Po takiej weryfikacji zadzwoni do nas automat – lektor odczyta czterocyfrowy kod aktywacyjny, który trzeba wpisać do aplikacji. Ostatni krok to ustalenie kodu PIN, który stanowić będzie domyślne hasło do programu; w przypadku iOS-a stosowana jest również biometria (tutaj zarówno FaceID, jak i TouchID), która wkrótce ma trafić także do wersji na Androida.

Od tego momentu program działa i pozwala przeglądać i zarządzać swoimi produktami w Alior Banku. Interfejs aplikacji jest ogromnym skokiem naprzód względem poprzedniej wersji bankowości, która w wielu miejscach nie była dobrze przemyślana, a sposób nawigacji pozostawiał wiele do życzenia. W nowym programie wzornictwo znacznie uproszczono, zaś całość nawiązuje do nowej wersji bankowości internetowej, którą odwiedzać można z komputerów i która działa już od dłuższego czasu.

Aplikacja pozwala między innymi kontrolować rachunki, wykonywać płatności (zbliżeniowe oraz BLIK-iem), zarządzać przelewami (z opcją skanowania danych odbiorcy ze zdjęcia faktury), tworzyć lokaty, kontrolować spłatę kredytu, zaciągać pożyczki oraz aktywować, bądź blokować karty debetowe i kredytowe. Jak zauważa serwis Cashless, powołując się na informacje z biura prasowego Alior Banku, dostęp do nowej aplikacji bankowości zagwarantowany jest na razie tylko klientom indywidualnym.

Klienci Alior Banku zainteresowani nową wersją aplikacji mogą ją już pobrać za pośrednictwem naszej bazy w wersji dla Androida oraz iOS-a. Warto dodać, że dotychczasowa aplikacja mobilnej bankowości jak na razie nadal pozostaje aktywna i można z niej zamiennie korzystać – ją również pobrać można z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)