Nowa aplikacja Motion Stills wprowadza naklejki 3D na ruchomych zdjęciach

Nowa aplikacja Motion Stills wprowadza naklejki 3D na ruchomych zdjęciach06.02.2018 16:30
Nowa aplikacja Motion Stills wprowadza naklejki 3D na ruchomych zdjęciach

Aplikacja fotograficzna Motion Stills, znana przede wszystkim ze świetnej stabilizacji obrazu, dorobiła się nowego trybu AR. W nim można umieścić model 3D w fotografowanej przestrzeni. Dinozaur obok sklepu? Proszę bardzo.

350209900380645313
350209900380710849
350209900380776385

Motion Stills to bardzo dobra aplikacja Google'a do nagrywania animowanych GIF-ów. Można w niej tworzyć krótkie animacje i przyspieszać nagrania, korzystając ze świetnej stabilizacji obrazu, za którą odpowiada tylko układ graficzny smartfonu.

Wspomniany wcześniej dinozaur na parkingu sklepu to próbka trybu AR, który pozwala w przestrzeni umieszczać „naklejki” 3D. Na razie mamy do wyboru tylko kilka (obcy, ciastek, kurczak, dinozaur, Ziemia i robot), ale z pewnością z czasem pojawi się ich więcej. Android Police mówi jeszcze o nietoperzu, UFO, piłce do kosza i papużce, które można znaleźć głębiej w APK. Niestety mamy do dyspozycji tylko jedną naklejkę na nagranie.

Możemy dopasowywać ich rozmiary, pozycję i obrót, przy czym podczas nagrywania zachowana zostanie perspektywa, jakby kurczak czy dinozaur naprawdę tam był. Aplikacja radzi sobie z tym bardzo dobrze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Narzędzia do edycji nagrań AR pozwalają przyspieszyć je (2-, 4- i 8-krotnie) i wyłączyć stabilizację obrazu. Podobnie jak inne nagrania, można je wyeksportować jako filmy lub animowane GIF-y, także zapętlone.

Ponadto nowa wersja Motion Stills ma odświeżony interfejs, który jest banalnie prosty w obsłudze i czytelny. Nagrywanie zaczynamy teraz identycznym przyciskiem, jak w wielu innych aplikacjach tego typu, a tryb nagrywania można zmienić przesuwając pasek nad nim.

Nową wersję Motion Stills dla Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Dostępna jest także wersja dla iOS-a. Nie jest to może najpraktyczniejsza aplikacja pod Słońcem, ale można się z nią dobrze bawić.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)