Nowa aplikacja Motion Stills wprowadza naklejki 3D na ruchomych zdjęciach

Nowa aplikacja Motion Stills wprowadza naklejki 3D na ruchomych zdjęciach

Nowa aplikacja Motion Stills wprowadza naklejki 3D na ruchomych zdjęciach
06.02.2018 16:30

Aplikacja fotograficzna Motion Stills, znana przede wszystkim ze świetnej stabilizacji obrazu, dorobiła się nowego trybu AR. W nim można umieścić model 3D w fotografowanej przestrzeni. Dinozaur obok sklepu? Proszę bardzo.

Obraz
Obraz
Obraz

Motion Stills to bardzo dobra aplikacja Google'a do nagrywania animowanych GIF-ów. Można w niej tworzyć krótkie animacje i przyspieszać nagrania, korzystając ze świetnej stabilizacji obrazu, za którą odpowiada tylko układ graficzny smartfonu.

Wspomniany wcześniej dinozaur na parkingu sklepu to próbka trybu AR, który pozwala w przestrzeni umieszczać „naklejki” 3D. Na razie mamy do wyboru tylko kilka (obcy, ciastek, kurczak, dinozaur, Ziemia i robot), ale z pewnością z czasem pojawi się ich więcej. Android Police mówi jeszcze o nietoperzu, UFO, piłce do kosza i papużce, które można znaleźć głębiej w APK. Niestety mamy do dyspozycji tylko jedną naklejkę na nagranie.

Możemy dopasowywać ich rozmiary, pozycję i obrót, przy czym podczas nagrywania zachowana zostanie perspektywa, jakby kurczak czy dinozaur naprawdę tam był. Aplikacja radzi sobie z tym bardzo dobrze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Narzędzia do edycji nagrań AR pozwalają przyspieszyć je (2-, 4- i 8-krotnie) i wyłączyć stabilizację obrazu. Podobnie jak inne nagrania, można je wyeksportować jako filmy lub animowane GIF-y, także zapętlone.

Ponadto nowa wersja Motion Stills ma odświeżony interfejs, który jest banalnie prosty w obsłudze i czytelny. Nagrywanie zaczynamy teraz identycznym przyciskiem, jak w wielu innych aplikacjach tego typu, a tryb nagrywania można zmienić przesuwając pasek nad nim.

Nową wersję Motion Stills dla Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Dostępna jest także wersja dla iOS-a. Nie jest to może najpraktyczniejsza aplikacja pod Słońcem, ale można się z nią dobrze bawić.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)