Nowa funkcja w wyszukiwarce Google. Wystarczy wyszukać, by zagrać w chmurze

Google pozwala na włączanie gier w chmurze z poziomu wyszukiwania.
Google pozwala na włączanie gier w chmurze z poziomu wyszukiwania.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik

13.08.2022 09:39, aktual.: 13.08.2022 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Google testuje uruchamianie gier w chmurze bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Co istotne, nowa funkcja wspiera nie tylko platformę Google Stadia, ale również Xbox Cloud Gaming, Amazon Luna i Nvidia GeForce Now.

Entuzjasta gier w chmurze Bryant Chappel jako pierwszy zauważył nową opcję i podzielił się na Twitterze filmami pokazującymi, jak działa. Zademonstrował przy tym przykład z grą Control na Google Stadia, którą mógł uruchomić bezpośrednio z wyników wyszukiwania Google.

Wygląda na to, że Google obecnie testuje tę nową integrację gier w chmurze w wynikach wyszukiwania z ograniczoną liczbą użytkowników. Nie jest jednak jasne, czy firma przeprowadza testy A/B, czy też udostępniła ją zbyt wcześnie. Tak czy inaczej, dobrze jest widzieć, że Google nie faworyzuje wyłącznie własnej usługi Stadia, a pokazuje również wyniki na platformach Xbox Cloud Gaming, Amazon Luna i Nvidia GeForce Now.

Serwis The Verge, który również uzyskał dostęp do nowej funkcji wyszukiwania, poinformował, że użytkownicy, którzy nie są jeszcze zalogowani do usług gier w chmurze, zostaną przywitani stroną rejestracji po kliknięciu przycisku "Play" w wynikach wyszukiwania. Wciąż nie jest jasne, kiedy i czy Google w pełni wdroży tę funkcję.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)