Windows 11 na kolejnych zrzutach ekranu. Widać eksplorator plików i ustawienia

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © Twitter/Tom Warren
Oskar Ziomek

29.06.2021 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 to nie tylko powierzchowne zmiany w interfejsie widoczne tuż po uruchomieniu. Jak wynika ze zrzutów ekranu, które trafiły do sieci, Microsoft przeprojektował również systemowe ustawienia. Windows 11 będzie pod tym kątem dużo bardziej "dojrzały" od Dziesiątki.

Kolejne zrzuty ekranu z Windows 11 trafiły do sieci w serii wpisów na Twitterze jednego z pracowników Microsoftu. Miał się dzielić zrzutami z jednej z wewnętrznych kompilacji systemu. Finalnie zostały usunięte, ale oczywiście wcześniej czujni odbiorcy zapisali je dla siebie. W efekcie można je oglądać m.in. we wpisie Toma Warrena.

Na załączonych obrazkach widać przede wszystkim nowe ustawienia Windows 11, w tym przypadku przy włączonym ciemnym motywie. Nie jest to tylko drobne odświeżenie interfejsu względem dotychczasowych ustawień znanych z Windows 10.

W Jedenastce postawiono na lepsze dopasowanie okienek do obsługi na komputerze - nieco inaczej niż w Dziesiątce, gdzie podobny nacisk stawiano na obsługę dotykową, z czego wynikały nienaturalnie duże przyciski. Windows 11 ma nieco zmieniać interfejs w trybie tabletu, za co Microsoft chwalił go w dniu prezentacji, toteż można się spodziewać, że lista kategorii będzie wizualnie nieco inna w sprzętach z obsługą dotykową.

Na zrzutach ekranu widać także odświeżony eksplorator plików Windowsa 11. Zmiany dotyczą przede wszystkim wstążki, która została zastąpiona bardziej minimalistycznym paskiem z podstawowymi narzędziami. Poza górną częścią okna, eksplorator wygląda jednak niemal identycznie jak ten znany z Windows 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)