Nowa Panda Cloud Office Protection Advanced

Nowa Panda Cloud Office Protection Advanced

11.06.2012 22:20

Firma Panda Security wprowadziła na rynek nową wersję swojego produktu zabezpieczającego dla małych i średnich przedsiębiorstw Panda Cloud Office Protection Advanced, który oparty został na technologii chmury i zapewniać ma ochronę urządzeń końcowych, w tym serwerów Exchange.

Nowy produkt jako pierwsze oprogramowanie zabezpieczające Software-as-a-Service (SaaS) wyposażone zostało w mechanizm sterowania urządzeniami zewnętrznymi, który ma za zadanie uniemożliwienie rozpowszechniania się wirusów poprzez niewłaściwe wykorzystanie sprzętu. Z jego pomocą administratorzy mogą łatwo narzucać dla niego zasady odmowy dostępu, dostępu tylko do odczytu lub nieograniczonego dostępu do zasobów. Restrykcjom poddawane mogą być m.in. zewnętrzne nośniki danych typu pendrive, pamięci flash itp., a także aparaty cyfrowe, płyty CD/DVD i wiele innych.

Panda Cloud Office Protection Advanced oferuje także nową funkcje Malware Freezer, dającą możliwość cofania zmian wprowadzonych przez ochronę antywirusową w trakcie jej działania. Wszystkie potencjalnie szkodliwe komponenty przed ich całkowitym usunięciem przenoszone są do kwarantanny na okres 7 dni, w trakcie których podjęta może być decyzja o ich przywróceniu. Z kolei nowa ochrona serwera pocztowego skanuje wszystkie wiadomości przychodzące i wychodzące (niezależnie od wykorzystywanego protokołu), dbając przy tym o jak najniższe zużycie zasobów serwera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)