Nowa stabilna wersja TeamViewer 6

Marcin Wilk

01.12.2010 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazał się TeamViewer 6 - najnowsza wersja bardzo dobrego i znanego narzędzia do zdalnego kontrolowania dowolnego komputera bez konieczności instalowania na nim dodatkowej aplikacji serwera/klienta.

TeamViewer z powodzeniem można wykorzystywać do przenoszenia danych pomiędzy komputerami, prowadzenia czatów, wirtualnych szkoleń, pokazów prezentacji na żywo odtwarzanych bezpośrednio na PC klienta, tworzenia kanałów VPN po zarządzanie serwerem bazującym na platformie Windows. Aplikacja nie wymaga od klienta uprawnień administracyjnych i jedynie ogranicza się do uruchomienia małego programu wyświetlającego identyfikator i hasło dostępu. Prędkość działania usług oraz jakość wyświetlanego obrazu jest optymalizowana do wykorzystywanego połączenia sieciowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu TeamViewer sprawdza się w obsłudze komputerów i serwerów zarówno z połączeniem LAN, jak i połączeniem modemowym. Oprócz tego TeamViewer bez problemów omija zapory sieciowe oraz NAT. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem zabezpieczeń odpowiadających bezpieczeństwu protokołu SSL.

Nowa wersja programu oferuje poprawiony, bardziej czytelny dla użytkownika interfejs. Producent poprawił również wydajność połączenia, dzięki czemu TeamViewer pracuje teraz szybciej i stabilniej. Dużym modyfikacjom zostały poddany QuickSupport, który teraz umożliwia kontakt z klientem bez podawania identyfikatora i hasła oraz opcję, dzięki której przy pierwszym uruchomieniu klient zostanie dodany do listy partnerów. Oprócz tego można ustalić poziom bezpieczeństwa hasła i skonfigurować komunikat powitalny dla klienta, np. zawierający informacje prawne czy regulamin kontaktu. Nowym rozwiązaniem wersji 6 jest dodanie modułu QuickJoin, który umożliwia zaproszenie większej ilości uczestników do prezentacji przed jej rozpoczęciem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy dodawać wszystkich osób do swojej listy partnerów, a klienci mogą się z nami połączyć dosłownie po wciśnięciu jednego przycisku.

TeamViewer 6 jest kompatybilny z poprzednimi wersjami, ale ze względu na znaczące zmiany w programie użytkownicy wersji 5 i starszych nie mogą łączyć się z maszynami, na których zainstalowana jest najnowsza wersja. Program w wersji bezpłatnej do użytku niekomercyjnego można pobrać z naszego serwisu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)