Nowa strona Google to szybsze i łatwiejsze zarządzenie naszym kontem

Nowa strona Google to szybsze i łatwiejsze zarządzenie naszym kontem

Nowa strona Google to szybsze i łatwiejsze zarządzenie naszym kontem
12.11.2015 11:01

Firma Google, a raczej już Alphabet uruchomiła nowe narzędzie online, które pozwala na znacznie wygodniejsze zarządzenie informacjami o naszym profilu. Zmiany, które wprowadzimy będą widoczne w różnych usługach Google, takich jak Dysk, Zdjęcia czy Google+.

Nowe narzędzie nazywa się po prostu O mnie i jak sama nazwa wskazuje z jego poziomu mamy dostęp do naszych personalnych danych. Przypomina ono stronę O mnie na portalu społecznościowym Google+, tutaj informacje również wyświetlane są w prostokątach reprezentujących daną kategorię, przykładowo pracę czy dane u dacie i miejscu urodzin.

Obraz

Całość została stworzona w oparciu o założenia Material Design. Otrzymujemy więc interfejs charakteryzujący się przejrzystością i intuicyjnością, a w dolnym prawym rogu umieszczony został „pływający” przycisk z symbolem plusa. Z jego pomocą możemy dodać do naszego konta dodatkowe informacje, jak chociażby kontakt służbowy. Z poziomu nowego narzędzia możemy przejść do ustawień prywatności, które między innymi pozwalają nam zdecydować jakie informacje mają być dostępne publicznie.

Nowe narzędzie pozwala również zmienić nasze zdjęcie profilowe i w tle, wybierając ze zdjęć, które przechowujemy w usługach Google lub dodając zdjęcie z dysku naszego komputera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)