Nowa wersja Gboard: coraz więcej wyszukiwarki w klawiaturze

Nowa wersja Gboard: coraz więcej wyszukiwarki w klawiaturze

Nowa wersja Gboard: coraz więcej wyszukiwarki w klawiaturze
01.06.2017 15:50, aktualizacja: 01.06.2017 17:47

Dowiedzieliśmy się już jak działa Gboard, jedna z najlepszych i najpopularniejszych klawiatur na Androida. Google zapewniło jej wysoki poziom dopracowania oraz także przydatne funkcje, a najnowsza aktualizacja wersji beta pokazuje, że klawiatura Gboard może być jeszcze lepsza.

Najnowsza testowa wersja klawiatury Google oznaczona jest numerkiem 6.3 i przynosi ze sobą pokaźną dawkę nowości. Jedną z ważniejszych funkcji Gboard jest możliwość korzystania z wyszukiwarki Google bezpośrednio z poziomu samej klawiatury. Pozwala to na chociażby sprawdzenie informacji o danej restauracji czy prognozy pogody bez zamykania okna z rozmową.

Teraz w wersji beta, podczas wyszukiwania hasła, otrzymamy więcej wyników. Rezultaty wyszukiwania przedstawiane są na poziomo przesuwanych kartach. Oczywiście było to już wcześniej dostępne, ale wyłącznie do wybranych zapytań, teraz lista została rozszerzona. Podczas wyszukiwania lokalizacji otrzymamy listę kart, na których znajdują się najważniejsze skróty, jak telefon do danego miejsca, możliwość uruchomienia nawigacji, czy po prostu wskazania tego miejsca już w aplikacji Mapy Google.

źródło: 9to5google.com
źródło: 9to5google.com

W becie pojawił się także dobrze widoczny przycisk udostępniania. Pole wyszukiwania w sieci zostało połączone z wyszukiwarką GIF-ów. Powinno to zapewnić szybszy dostęp do GIF-ów, wystarczy bowiem tylko przełączyć się na odpowiednią kartę. Z kolei emoji możemy wyszukiwać za pomocą panelu rysowania. Po narysowaniu interesującej nas emoji, najbardziej pasująca zostanie wyszukana i zaproponowana do wstawienia.

Opisywane powyżej nowości trafiły obecnie wyłącznie do testowej wersji. Jeśli chcecie je sprawdzić i zostać testerem Gboard, to do programu testów zapiszecie się klikając na ten link.

W naszej bazie znajdziecie stabilne wydania klawiatury Google. Klawiatura Gboard dostępna jest w wersji na Androida oraz iOS-a

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)