Nowe Continuum w Windowsie na filmie: poprawki i większa wygoda

Nowe Continuum w Windowsie na filmie: poprawki i większa wygoda

Nowe Continuum w Windowsie na filmie: poprawki i większa wygoda
21.06.2017 12:25, aktualizacja: 22.06.2017 10:44

Obserwując rozwój mobilnego Windowsa w ciągu ostatniego roku można było odnieść wrażenie, że Microsoft przestał interesować się swoim dziełem. Owszem, wydawane były mniejsze aktualizacje, ale rozwój nowych funkcji stawał się coraz wolniejszy. Jednak niebawem może się to zmienić, a wśród nowości dostaniemy usprawniony tryb Continuum.

Tryb Continuum zadebiutował wraz z Windows 10 Mobile. W teorii prezentowało się to naprawdę nieźle – po podłączeniu do stacji dokującej, mieliśmy dostawać tryb desktopowy, nieznacznie różniący się od pełnego Windowsa 10. Continuum miał być jedną z największych zalet nowego mobilnego Windowsa i miał wprowadzić Lumie w świat biznesowych klientów.

Continuum okazał się jednak produktem niedopracowanym, mającym wiele wad, a Lumia 950 była telefonem, któremu daleko do komputera. Nawet użytkownicy wiernie stojący po stronie Microsoftu, stwierdzają, że Continuum to ciekawa funkcja pogrzebana przez Microsoft. Za wcześnie jednak by ostatecznie porzucić Continuum, bowiem dzięki powłoce Windows CShell cały koncept może zostać zrealizowany znacznie lepiej.

Anteprima italiana di Continuum 2.0 in azione su Windows 10 Mobile CShell

Powłoka CShell na tyle usprawnia Continuum, że przyniesione przez nią nowości zaczęto nazywać Continuum 2.0. Na kanale Aggiornamenti Lumia na YouTube właśnie pojawił się film, który pozwala ocenić czy faktycznie zmiany są tyle duże by móc mówić o nowej wersji trybu Continuum.

W końcu korzystanie z podłączonej do stacji dokującej Lumii 950 zaczyna przypominać użytkowanie destkopowego Windowsa. Usprawniono pracę z wieloma aplikacjami, a także zarządzenie oknem otwartej aplikacji. W końcu Continuum ma być wygodną namiastkę PC-ta, a nie być tylko ciekawostką. Oczywiście nie wszystko jeszcze działa idealnie, choćby wyświetlanie aplikacji w menadżerze zadań, ale trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z wersją testową.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)