Nowe funkcje Windowsa 10 dostępne dla każdego, wystarczy pobrać je ze Sklepu

Nowe funkcje Windowsa 10 dostępne dla każdego, wystarczy pobrać je ze Sklepu
Oskar Ziomek

12.02.2018 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft sprawdza nowy sposób, dzięki któremu mógłby zbierać od użytkowników więcej informacji o testowanym dopiero oprogramowaniu. Naturalnie największym tego typu przedsięwzięciem jest Windows Insider, w ramach którego użytkownicy otrzymują najświeższe (ale niekoniecznie stabilne) kompilacje Windowsa 10 i jego funkcji, jednak w tym przypadku chodzi o testowanie aplikacji ze Sklepu.

Na nową funkcjonalność w tym zakresie zwrócono uwagę na łamach serwisu Thurrott. Obok niektórych dostępnych w Sklepie, wbudowanych w Windows 10 aplikacji pojawiła się informacja o możliwości dołączenia do grona testerów – analogicznie jak ma to miejsce na przykład w Androidzie w przypadku testów beta. Wszystko wskazuje na to, że możliwość ta będzie całkowicie niezależna od programu Insider.

Komunikat zachęcający do dołączenia do grona testerów, źródło: Thurrott
Komunikat zachęcający do dołączenia do grona testerów, źródło: Thurrott

Komunikaty o możliwości przetestowania najnowszych wersji programów już teraz pojawiły się u części użytkowników obok aplikacji wbudowanych w system Windows 10. Znalazły się się między innymi obok Aparatu, Zdjęć czy Alarmów i zegara Windows. Funkcja jak na razie pozostaje dość tajemnicza. Microsoft nie zdradził jak dotąd szczegółów i wszystko wskazuje na to, że jest to dopiero funkcjonalność testowana.

Pomysł wydaje się jednak interesujący z punktu widzenia użytkowników, którzy zainteresowani są najnowszymi opcjami testowanymi w ramach konkretnych aplikacji, ale jednocześnie nie chcą przystąpić do programu Insider. W końcu w ten sposób oprogramowaniem testowym staje się cały system operacyjny, a nie wszyscy chcą narażać się na ewentualne komplikacje podczas codziennego korzystania z komputera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (60)
Zobacz także