Nowe funkcje Windowsa 10 dostępne dla każdego, wystarczy pobrać je ze Sklepu

Nowe funkcje Windowsa 10 dostępne dla każdego, wystarczy pobrać je ze Sklepu

Nowe funkcje Windowsa 10 dostępne dla każdego, wystarczy pobrać je ze Sklepu
Oskar Ziomek
12.02.2018 15:26

Microsoft sprawdza nowy sposób, dzięki któremu mógłby zbierać od użytkowników więcej informacji o testowanym dopiero oprogramowaniu. Naturalnie największym tego typu przedsięwzięciem jest Windows Insider, w ramach którego użytkownicy otrzymują najświeższe (ale niekoniecznie stabilne) kompilacje Windowsa 10 i jego funkcji, jednak w tym przypadku chodzi o testowanie aplikacji ze Sklepu.

Na nową funkcjonalność w tym zakresie zwrócono uwagę na łamach serwisu Thurrott. Obok niektórych dostępnych w Sklepie, wbudowanych w Windows 10 aplikacji pojawiła się informacja o możliwości dołączenia do grona testerów – analogicznie jak ma to miejsce na przykład w Androidzie w przypadku testów beta. Wszystko wskazuje na to, że możliwość ta będzie całkowicie niezależna od programu Insider.

Komunikat zachęcający do dołączenia do grona testerów, źródło: Thurrott
Komunikat zachęcający do dołączenia do grona testerów, źródło: Thurrott

Komunikaty o możliwości przetestowania najnowszych wersji programów już teraz pojawiły się u części użytkowników obok aplikacji wbudowanych w system Windows 10. Znalazły się się między innymi obok Aparatu, Zdjęć czy Alarmów i zegara Windows. Funkcja jak na razie pozostaje dość tajemnicza. Microsoft nie zdradził jak dotąd szczegółów i wszystko wskazuje na to, że jest to dopiero funkcjonalność testowana.

Pomysł wydaje się jednak interesujący z punktu widzenia użytkowników, którzy zainteresowani są najnowszymi opcjami testowanymi w ramach konkretnych aplikacji, ale jednocześnie nie chcą przystąpić do programu Insider. W końcu w ten sposób oprogramowaniem testowym staje się cały system operacyjny, a nie wszyscy chcą narażać się na ewentualne komplikacje podczas codziennego korzystania z komputera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)