Nowe GG 11 — pierwsze spojrzenie

Nowe GG 11 — pierwsze spojrzenie
Kuba Pawlak

16.02.2012 10:33, aktual.: 22.02.2017 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już na HotZlocie 2011 docierały do nas informacje o tym, że GG Network S.A pracuje nad nową wersją komunikatora, zmieniając przy tym dotychczasowy trend oparty na pompowaniu komunikatora nowymi funkcjami, usługami i bajerami. Nowa wersja miała nawiązywać do tych sprzed lat, które zdobyły sobie popularność głównie dzięki prostocie i wygodzie prowadzenia konwersacji. Dzisiaj możemy (lub będziemy mogli w najbliższych godzinach) zweryfikować czy słowa wypowiedziane przez przedstawicieli Gadu-Gadu nie zostały rzucone na wiatr. Czy nowe GG poprowadzi nas do ggwolucji? Na to pytanie każdy będzie mógł odpowiedzieć sobie sam! Sprawdźmy w jakim kierunku zmierza nowe GG.

Obraz

Lista kontaktów w nowym GG została mocno uproszczona. Jest minimalistyczna i pozwala na wybór jednego z trzech stylów wyświetlania kontaktów. Dostępna jest zarówno opcja z wyświetlaniem awatarów użytkowników, jak i opcja bez. Dodatkowo osoby lubiące mieć uporządkowaną listę kontaktów mogą tworzyć i przypisywać znajomych do grup. Pozbawienie nowego GG z wielu ikonek do usług, które były dostępne w poprzedniej wersji Gadu-Gadu to zdecydowanie ogromny plus.

Obraz

Na liście kontaktów pozostał pasek wiadomości. Wyświetla on aktualną pogodę dla wybranego miasta oraz tytuły wiadomości, które mogą nas zainteresować. Co istotne, osoby które nie chcą korzystać z paska mogą go bez większych problemów schować. Tym sposobem lista kontaktów będzie jeszcze bardziej przejrzysta i czytelna. Istnieje również możliwość rozwinięcia listy artykułów.

Obraz

Główne okno nowego GG zostało podzielone na cztery elementy: listę kontaktów, powiadomienia o nowych rozmowach i zaproszeniach, prostego klienta poczty oraz zakładkę pozwalającą na wybór i odtwarzanie radia internetowego.

Obraz

Klient poczty nie tylko informuje o nowych wiadomościach, które do nas przyszły, ale również pozwala na ich przeglądanie, usuwanie czy nawet odpowiadanie na korespondencje. Niestety obsługiwana jest tylko usługa poczta.gg.pl

Obraz

W zakładce Radio znajdziemy dostęp do ponad 90 stacji muzycznych online. Stacje, które odpowiadają nam najbardziej możemy błyskawicznie dodać do listy ulubionych. Fajną funkcją w zakładce Radio jest możliwość wyszukiwania konkretnego wykonawcy, którego chcielibyśmy posłuchać. Wprowadzając np. słowo kluczowe Rihanna możemy sprawdzić na jakich stacjach aktualnie odtwarzane są piosenki tej wokalistki oraz za ile minut będziemy mogli ją usłyszeć na innych stacjach. Super sprawa!

Obraz
Obraz

Okno rozmowy przeszło również metamorfozę. Wyświetla jedną reklamę, a poza tym jest bardzo proste i czytelne. Wystarczy zresztą zobaczyć poniżej.

Obraz

Jedynym elementem, który jest denerwujący w nowym GG to wyświetlanie informacji o profilu użytkowników na liście kontaktów. Są tam co prawda istotne informacje oraz lista ostatnio przeprowadzanych rozmów z daną osobą... niemniej jednak wyświetlanie tego elementu za każdym razem jak klikniemy na liście kontaktów jest uciążliwe i męczące.[image=gg11-profil]Kolejną funkcją jaką znajdziemy w nowym GG jest możliwość grania w gry dla dwóch osób. Domyślnie oddano nam do dyspozycji statki, dwa rodzaje warcabów, kółko i krzyżyk, grę spadalec oraz poker. Gry są zrobione bardzo ładnie wizualnie i sprawiają dużo frajdy, szczególnie jak się wygrywa z przeciwnikiem ;)

Obraz

Poza możliwością rozmawiania tekstowego nowe GG oferuje również funkcję prowadzenia bezpłatnych konferencji wideo i audio. W założeniu prosto i przejrzyście bez zbędnych wodotrysków i bajerów.

Obraz

W ustawieniach programu możemy zarządzać swoją prywatnością. Sami zdecydujemy czy dane na naszym profilu będą dostępne dla wszystkich, czy tylko dla naszych znajomych.

Obraz

Jeśli chodzi o ustawienia okna rozmowy nowe GG oddaje nam niezbędne opcje. Przede wszystkim domyślnie włączoną opcję sprawdzania pisowni, funkcję pokazywania emotikonek czy prowadzenia rozmów w osobnym oknie.

Obraz

Nowy wygląd powiadomień jest również jest również prosty i przejrzysty. Błyskawicznie pozwala nam się zorientować czy ktoś chce z nami prowadzić rozmowę wideo, wysłać plik, czy zwyczajnie pogadać na GG ;)

Obraz

Do dyspozycji oddano nam również możliwość wyboru motywów graficznych dla komunikatora. Domyślnie dostępne są cztery skórki w tym jedna nawiązująca tematycznie do starego, dobrego, pomarańczowo-żółtego Gadu-Gadu.

Obraz

Teraz o tym, co nowego w GG 11 mogą przekonać się wszyscy zainteresowani. GG Network wydało wersję beta zarówno dla systemu Windows, jak i — co jest całkowitą nowością — Mac OS X.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)