Nowe kanały w telewizji naziemnej. Można je odbierać za darmo

Nowe kanały w telewizji naziemnej. Można je odbierać za darmo

Telewizja
Telewizja
Źródło zdjęć: © Pixabay
25.01.2023 14:04, aktualizacja: 03.05.2023 13:42

Telewidzowie, którzy korzystają z oferty telewizji naziemnej, właśnie mogą już korzystać z jej rozszerzonej oferty. Uruchomione zostały dwa nowe kanały, które można oglądać za darmo. Mają one trafiać do nowych grup docelowych.

Oto #TopWP. Przypominamy najlepsze materiały ostatnich miesięcy.

Choć telewizja powoli przegrywa rywalizację z platformami streamingowymi, wciąż odgrywa istotną rolę w życiu wielu Polaków. Osoby, które lubią spędzać czas przed telewizorem, mogą mieć kolejny powód do radości. Dostępne są już dwa kolejne kanały telewizji naziemnej, które każdy może oglądać za darmo.

Na szóstym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zostały udostępnione dwie nowe stacje, które są skierowane do całkowicie nowych grup docelowych. Chodzi o Alfa TVP i Belsat TV, które od teraz można w Polsce odbierać w standardzie DVB-T2/HEVC, w wysokiej rozdzielczości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wprowadzenie do dystrybucji naziemnej programów TVP Alfa i Belsat TV zapewni widzom z całej Polski możliwość ich swobodnego odbioru, w szczególności tym, dla których naziemna telewizja cyfrowa jest głównym źródłem odbioru sygnału telewizyjnego" - czytamy w komunikacie Telewizji Polskiej.

Alfa TVP to kanał, który wystartował w grudniu 2022 r., ale do tej pory nadawany był tylko w internecie. Wynika to z faktu, że jest to stacja skierowana do młodszych widzów - przedstawicieli pokolenia alfa. Są to osoby urodzone po 2010 r. TVP najwidoczniej chce zawalczyć o uwagę młodszych telewidzów. W ofercie kanału znajdą się seriale młodzieżowe, seriale animowane, a także audycje edukacyjne i rozrywkowe.

Belsat TV to telewizja działająca od 2007 r. Wtedy to powstała w ramach współpracy TVP i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jest to jedyna niezależna od władz telewizja działająca na Białorusi. Jej zadaniem jest dostarczenie widzom informacji pozbawionych treści propagandowych. Oprócz treści informacyjnych stacja ta emituje także filmy i seriale w języku białoruskim i rosyjskim.

Aby móc odbierać nowe stacje, konieczne jest dostrojenie kanałów. Kanał Alfa TVP jest dostępny na kanale 28, natomiast Blesat TV znajdziemy na kanale 36. Obie stacje nadają w ramach MUX-6.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (209)