Nowe Mapy Apple dostępne dla wszystkich w USA. W Polsce trzeba zaczekać

Nowe Mapy Apple dostępne dla wszystkich w USA. W Polsce trzeba zaczekać
01.02.2020 18:29
Nowe Mapy Apple dostępne dla wszystkich w USA. W Polsce trzeba zaczekać

Mapy Apple dostępne dla użytkowników iOS dostały wielką aktualizację, w ramach której poprawiono dokładność adresów, informacje o pieszych, zwiększono liczbę uwzględnionych dróg i poprawiono ich grafikę. Nowe Mapy Apple są już dostępne dla wszystkich w USA, ale w Polsce trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jak podaje Apple, nowe mapy trafią do Europy i innych części świata w nadchodzących miesiącach. Chodzi o szereg nowości w Mapach Apple znanych są choćby z iPhone'ów, które zostały zapowiedziane jeszcze podczas konferencji WWDC 2019 w czerwcu ubiegłego roku, gdy prezentowano iOS 13. Nowe mapy są dokładniejsze i – jak nietrudno domyślić się intencji – mają być jeszcze lepszą konkurencją choćby dla Map Google.

  • Kolekcje w Mapach Apple, fot. materiały prasowe.
  • Ulubione lokalizacje, fot. materiały prasowe Apple.
[1/2]
Kolekcje w Mapach Apple, fot. materiały prasowe.

Apple zaznacza, że celem było stworzenie najlepszej aplikacji z mapami, a by to zrobić, przeanalizowano jak tego typu aplikacje zmieniają codzienne życie osób w różnym wieku i mających różne życiowe potrzeby. Poza aspektem marketingowym, w tych słowach na pewno "coś jest", bowiem w Mapach Apple pojawił się szereg nowych funkcji, na czele z widokami 3D działającymi analogicznie do Street View w Google Maps. Ta funkcja nie jest jednak póki co dostępna wszędzie.

Inne istotne nowości to między innymi tworzenie kolekcji, w ramach których można udostępniać listy ulubionych miejsc, automatyczne zapamiętywanie często odwiedzanych lokalizacji i opcja nawigowania bezpośrednio do nich czy możliwość wysyłania szacowanego czasu dotarcia do celu do członków rodziny lub przyjaciół.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)