Nowe Nortony gotowe do ochrony użytkowników

Nowe Nortony gotowe do ochrony użytkowników

Redakcja
05.09.2013 22:30

Druga połowa roku to doskonała okazja dla producentów oprogramowania zabezpieczającego na publikację nowych edycji swoich flagowych pakietów. W ostatnim czasie mogliśmy przekonać się o tym przy okazji premiery AVG dbającego o prywatność użytkowników, oraz najnowszej edycji produktów Kaspersky'ego z interfejsem wzorowanym na Modern UI. Kolejnym gigantem udostępniającym oprogramowanie sygnowane na rok 2014 jest firma Symantec ze swoimi antywirusami marki Norton.

Nowe wersje Norton AntiVirus, Norton Internet Security oraz Norton 360 zapewniają zgodność z funkcjami systemu Windows 8.1, największy nacisk położono natomiast na zwiększenie ochrony i wydajności. Oprogramowanie zawiera zaawansowane narzędzia naprawcze korzystające z sieci Symantec Global Intelligence Network na wypadek uszkodzenia plików systemu Windows. Udoskonalony został również mechanizm SONAR, odpowiadający za wykrywanie nowych, nieznanych zagrożeń poprzez analizę behawioralną, który obecnie potrafi wykrywać zagrożenia ukrywające się wewnątrz legalnych procesów systemu Windows.

350041244615010241

Pomimo że Norton należy do "najlżejszych" dla komputerów pakietów, producent zdecydował się jeszcze bardziej poprawić wydajność, co zaowocowało m.in. o 15% niższym czasem ładowania pakietów, oraz o 100 MB niższym użyciem pamięci. Udoskonalona została także funkcja Norton Identity Safe do zarządzania hasłami, formularzami i innymi ważnymi danymi, która obecnie oferuje chociażby funkcję "przeciągnij i upuść" oraz pełne przeszukiwanie magazynu z poziomu paska narzędzi.

Ceny nowych Nortonów to odpowiednio 249,99zł za Norton 360, 179,99zł za Norton Internet Security (w obu wypadkach licencja obejmująca 3 komputery na rok), oraz 129,99zł za Norton AntiVirus dla jednego komputera. Osoby posiadające aktualne licencje mogą bezpłatnie zaktualizować oprogramowanie do najnowszych wersji. Wszystkie aplikacje znajdziecie w bazie programów naszego portalu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)