Nowe wymagania Windows 10: najtańsze urządzenia nie dostaną majowej aktualizacji

Majowa aktualizacja Windows 10 wymaga co najmniej 32 GB wolnego miejsca
Majowa aktualizacja Windows 10 wymaga co najmniej 32 GB wolnego miejsca
Oskar Ziomek

28.04.2019 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zmienia wymagania instalacyjne Windowsa 10. Począwszy od majowej aktualizacji, aby zainstalować system, konieczne jest posiadanie dysku o pojemności minimum 32 GB i to niezależnie od wykorzystywanej architektury systemu.

Choć dla większości użytkowników nie powinno to być problemem, to jednak jest to zła wiadomość dla właścicieli najtańszych tabletów z Windows 10, z których część jest wyposażona w dyski o pojemności 16 GB. To pierwsza taka zmiana od czasu udostępnienia pierwszego wydania Windows 10 w 2015 roku.

Nowe wymagania dotyczące miejsca na dysku na potrzeby Windows 10, źródło: Microsoft Hardware Dev Center.
Nowe wymagania dotyczące miejsca na dysku na potrzeby Windows 10, źródło: Microsoft Hardware Dev Center.

O nowych wymaganiach można przeczytać wśród zaleceń instalacyjnych na stronie Microsoftu. Wcześniejsze wydania Windows 10 potrzebowały dysków o mniejszej pojemności. W przypadku 64-bitowych systemów wystarczający był nośnik o pojemności 20 GB, zaś 32-bitowy Windows 10 potrzebował tylko 16 GB, wpisując się tym samym w możliwości techniczne najtańszych tabletów.

Windows 10 i dodatkowe 7 GB na dane

Nowe wymagania Windowsa 10 są najpewniej powiązane z zapowiadaną dużo wcześniej zmianą dotyczącą tak zwanego rezerwowego miejsca, którego zagospodarowaniem ma się zajmować Czujnik pamięci. Podczas codziennej pracy komputera, na ten obszar dysku mają trafiać tymczasowe pliki aplikacji, jednak podczas aktualizacji systemu, miejsce zostanie wykorzystane na potrzeby właśnie tego procesu, aby go usprawnić.

Wraz z majową aktualizacją Windows 10 ma również zyskać możliwość automatycznego usuwania tych aktualizacji systemu, które powodują problemy z jego uruchomieniem. Bardzo możliwe, że dodatkowe miejsce na dysku jest potrzebne również na potrzeby tej funkcji, o której na początku roku – gdy zapowiadano rezerwację dodatkowych 7 GB – nie było jeszcze wiadomo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (165)