Nowość w Google Chrome. Można wygodniej usuwać niechciane podpowiedzi z omniboksa

W Google Chrome pojawiła się nowa opcja, fot. Oskar Ziomek
W Google Chrome pojawiła się nowa opcja, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

29.05.2020 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Google Chrome 83 mogą korzystać z nowego drobiazgu, który pozwala wygodnie, a przede wszystkim szybko usuwać niechciane propozycje z omniboksa – paska wyszukiwania w przeglądarce.

Podczas wpisywania adresu strony lub zapytania z myślą o uruchomieniu wyszukiwarki Google, Chrome podpowiada w tym miejscu nie tylko popularne frazy, ale i konkretne wyniki, bazując na historii odwiedzanych stron. Wybrane pozycje można stąd teraz usunąć przyciskiem, który pojawił się z prawej strony. Na tę niewielką nowość zwrócił uwagę serwis TechDows. Jak się okazuje, Google włączył nowy przycisk "po cichu", najpewniej po to, by ułatwić użytkownikom usuwanie podpowiedzi.

Nowy przycisk w omniboskie nie rzuca się w oczy, fot. Oskar Ziomek.
Nowy przycisk w omniboskie nie rzuca się w oczy, fot. Oskar Ziomek.

Co istotne, sam mechanizm był dostępny w Google Chrome już wcześniej, jednak wymagał korzystania ze skrótu klawiaturowego Shift + Delete po najechaniu kursorem na wybraną pozycję, o czym z pewnością mało który użytkownik wiedział. Niewielki przycisk jest po prostu wygodniejszy. Co ważne, w tym przypadku nie jest konieczne aktywowanie żadnej flagi związanej z opcjami eksperymentalnymi.

Niewielki przycisk powinien być widoczny dla każdego użytkownika Chrome'a 83. Jedyną przeszkodą może być tylko prawdopodobne, postępujące włączanie po stronie serwera, co odbywa się partiami. Niewykluczone więc, że niektórzy użytkownicy będą mogli skorzystać z nowego drobiazgu dopiero za kilka dni.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także