Nowości w dziale Online - edycja i obróbka zdjęć cyfrowych

Nowości w dziale Online - edycja i obróbka zdjęć cyfrowych

21.09.2012 13:30

Dla większości z nas wakacje skończyły się już niespełna miesiąc temu. Czas więc najwyższy uporządkować zdjęcia z wakacyjnych podróży, wycieczek itp. Z pomocą udostępnionych w naszym dziale Online niewielkich aplikacji nie tylko wygodnie poprawicie ich podstawowe parametry, ale również przygotujecie je do prezentacji rodzinie lub publikacji w serwisach społecznościowych.

Obraz

Jedną z najciekawszych aplikacji webowych, które zadebiutowały w tym tygodniu na łamach naszego portalu jest PicMonkey. Umożliwia ona przeprowadzenie podstawowej edycji i obróbki fotografii, stosowanie ciekawych filtrów i efektów, a także nakładanie na zdjęcia różnego rodzaju ramek oraz tekstu. Oferowane przez PicMonkey opcje edycyjne posegregowane zostały w przejrzystych zakładkach. Znajdziemy wśród nich narzędzia do podstawowej obróbki (kadrowanie, obracanie, zarządzanie ekspozycją i kolorami, wyostrzanie oraz zmiana rozmiaru), nakładania na zdjęcia wielu ciekawych efektów, stylizacji twarzy (nanoszenie makijażu, usuwanie zmarszczek, wybielanie zębów itp.), dodawania tekstu, różnych kształtów, ramek oraz tekstur. Niemalże wszystkie one obsługiwane są za pośrednictwem suwaków i oferują opcje, pozwalające dostosować m.in. ich intensywność, metodę nakładania itp. PicMonkey oferuje również możliwość tworzenia kolaży ze zbioru zdjęć.

Obraz

Kolejną, godną uwagi nowością jest Splashup, stanowiący bardzo dobrą alternatywę dla popularnego Gimpa i oferujący użytkownikowi wszystkie niezbędne narzędzia do podstawowej obróbki fotografii. Dla osób, które chciałby zniwelować niedoskonałości wykonanych przez siebie zdjęć idealnym rozwiązaniem jest enThread. Z jego pomocą manipulować możemy takimi parametrów zdjęć jak poziom nasycenia, jasności, kontrastu czy intensywności poszczególnych barw, a także nakładać na nie następujące filtry i efekty - wyostrzenie, rozmazanie, sepia, desaturacja, solaryzacja i negatyw. FotoGarnek daje możliwość prostej, ale efektownej modyfikacji fotografii, polegającej na np. wklejaniu twarzy użytkownika do najróżniejszych szablonów lub zmianie aranżacji zdjęcia. Z kolei przy użyciu niewielkiego narzędzia Cropp.me sprawnie zmieniamy rozmiar zdjęć, a także je wykadrujemy.

W naszym dziale Online znaleźć można także inne narzędzia do edycji i obróbki fotografii. Warto zainteresować się takimi narzędziami jak Photoshop Express Editor, Picnik, Sumo Paint, Pixlr, FotoFlexer, a także iPiccy. Zwolenników standardowego oprogramowania zachęcamy do odwiedzenia działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć oraz Narzędzia dla fotografów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)