Nowości w dziale Online - projektowanie i aranżacja wnętrz

Nowości w dziale Online - projektowanie i aranżacja wnętrz

13.09.2012 18:00

W większości przypadków projektowanie oraz aranżacja wnętrz w nowo wybudowanym domu lub świeżo wyremontowanym mieszkaniu to praca ciężka i czasochłonna. Zachęcamy więc do skorzystania z darmowych aplikacji, które na przestrzeni kilku ostatnich dni pojawiły się w naszym dziale Online. Z pewnością okażą się one przydatne i zaoszczędzą cenny czas, który będzie można poświęcić choćby na przenoszenie mebli :-)

Obraz

Pierwsza z debiutujących aplikacji to Autodesk Homestyler. Pozwala ona na projektowanie i aranżację dowolnego pomieszczenia, jak również całego domu i jego pobliskiej okolicy. Użytkownik może od podstaw tworzyć poszczególne pokoje, wczytywać do programu rysunki techniczne i na ich podstawie nanosić ściany itp., a także wykorzystać gotowe projekty dostępne w galerii. Zarówno proces nanoszenia na projekt ścian (o różnych kształtach), okien, drzwi, jak również sama aranżacja gotowych już pomieszczeń nie wymaga od użytkownika znacznego wysiłku. Wszelakie operacje wykonywane są przy użyciu myszki i opierają się głównie na przeciąganiu wybranych składników (np. mebli, roślin itp.) na projekt.

Obraz

Kolejny z programów nosi nazwę Floorplanner i umożliwia aranżację nie tyle dowolnych pomieszczeń, co również całych kondygnacji i budynków, składających się z kilku pięter. Narzędzie oferuje przyjazny interfejs graficzny, charakteryzujący się dużą szybkością działania - zarówno podczas podglądu 2D, jak również 3D. Praca z Floorplanner podobnie jak w innych programach tego typu rozpoczyna się od naniesienia na makietę ścian, dodania okien, drzwi itp. Wszelakie operacje mające na celu dodanie do projektu nowych obiektów wykonywane są za pośrednictwem myszki i metody "przeciągnij-i-upuść". Użytkownik może dowolnie modyfikować ich rozmiar, położenie czy obracać o wskazany kąt.

Sweet Home 3D Online to webowa odmiana bardzo popularnego na całym świecie narzędzia dającego możliwość aranżacji dowolnego pomieszczenia, jak również całego mieszkania lub kondygnacji domu. Charakteryzuje się ona dużymi możliwościami definiowania rozmiarów oraz lokalizacji dodawanych do projektu obiektów. Sam proces tworzenia odbywa się za pośrednictwem dwuwymiarowej makiety, podgląd zaś generowany jest w czasie rzeczywistym w trójwymiarze. Sweet Home 3D oferuje narzędzia, pozwalające nanosić na projekt ściany o dowolnych wymiarach i nieregularnych kształtach. Bogaty katalog możliwych do wykorzystania obiektów sprawia, że projektować możemy najróżniejsze pomieszczenia - poczynając od kuchni, łazienki, pokoju dziecięcego, dziennego, a nawet biura lub garażu. Wszystkie składniki posegregowane zostały w czytelnych kategoriach.

Warto przypomnieć, że w naszym dziale Online znaleźć można także inne narzędzia wspomagające aranżację mieszkania. Z pomocą IKEA Kitchen Planner oraz IKEA Bathroom Planner zaprojektujemy kuchnię, domową jadalnię oraz łazienkę i toaletę. Zwolenników standardowego oprogramowania zachęcamy do odwiedzenia działu PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)