Nowości w dziale Online - redagowanie prywatnego pamiętnika

Nowości w dziale Online - redagowanie prywatnego pamiętnika

08.11.2012 17:13

Wielu z nas z pewnością niejednokrotnie zabierało się do pisania prywatnego pamiętnika lub dziennika, w którym odnotowywane były informacje o ciekawych i ważnych wydarzeniach. Bardzo często zdarza się jednak, że zapominamy o redagowaniu kolejnych wpisów, przez co z czasem dalsze tworzenie np. pamiętnika traci dla nas sens. Z pomocą udostępnionych w naszym dziale Online aplikacji łatwo i wygodnie stworzymy prywatny pamiętnik, który sam przypominał nam będzie o kolejnych wpisach ;-)

Obraz

Najciekawszą naszym zdaniem aplikacją, która zadebiutowała w tym tygodniu na naszym portalu i którą chcielibyśmy Wam zarekomendować jest Penzu. Jest ona niczym innym, jak platformą webową, która umożliwia prowadzenie prywatnego dziennika lub pamiętnika internetowego i wygodne gromadzenie w jednym miejscu wszelakiego rodzaju zapisków, notatek lub wspomnień. Mocnym atutem aplikacji jest dopracowany interfejs graficzny, stworzony na wzór standardowego pamiętnika lub terminarza. Użytkownik może dodawać własne wpisy z dowolnego komputera połączonego z Internetem, smartfonu lub tabletu, a każdy z nich może zostać dowolnie sformatowany. Penzu pozwala m.in. dostosowywać krój czcionki, jej rozmiar i kolor oraz położenie, dając przy tym możliwość dołączania do notatek zdjęć wykonanych przy użyciu wbudowanej w laptopie lub smartfonie kamerki.

Kolejną, godną uwagi nowością jest OhLife. Aplikacja ta stanowi doskonałą alternatywę dla standardowych pamiętników i dzienników. Każdego dnia wysyła ona na wskazany adres e-mail wiadomość z zapytaniem "How's your day going?" (czyli "Jak Ci mija dzień?") i gdy na nią odpiszemy nasz wpis zostanie automatycznie dodany do prywatnego dziennika internetowego. OhLife pozwala użytkownikowi na konfigurację godziny, w której to na skrzynce pojawiał się będzie e-mail z wspomnianym zapytaniem. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że większość osób prowadzących standardowy pamiętnik zapomina o systematycznym jego uzupełnianiu. OhLife daje również możliwość dołączania do wpisów zdjęć - wystarczy, że dołączymy je jako załącznik do naszej wiadomości e-mail.

Zwolenników standardowego oprogramowania zachęcamy do odwiedzenia działu PROGRAMY -> Dom -> Inne programy dla domu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)