Nowości w dziale Online - tworzenie prezentacji multimedialnych

Nowości w dziale Online - tworzenie prezentacji multimedialnych

11.10.2012 19:30

Prezentacje multimedialne to forma prezentacji i wizualizacji danych, która bardzo często wykorzystywana jest w biznesie oraz edukacji. Pozwala ona na przystępne zaprezentowanie informacji i niestety często wiąże się z koniecznością zakupu komercyjnego oprogramowania. W tym tygodniu w naszym dziale Online pojawiły się aplikacje, które pozwolą nam z poziomu przeglądarki internetowej wygodnie tworzyć, przechowywać i udostępniać online nasze własne prezentacje oraz mapy myśli.

Obraz

Pierwszą z aplikacji, którą chcielibyśmy Wam zaprezentować jest SlideRocket. Pozwala ona szybko i wygodnie tworzyć prezentacje multimedialne z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej (obsługującej technologię Flash) i oferuje użytkownikowi funkcjonalność zbliżoną, a w niektórych przypadkach nawet przewyższającą możliwości standardowych programów tego typu. Wśród dostępnych opcji znaleźć można takie, które pozwolą nam dodać do slajdów tekst, grafikę, materiały wideo, różnego rodzaju kształty, wykresy oraz tabele. Dostępny jest również zestaw kilku pluginów, które pozwalają dodatkowo uatrakcyjnić tworzoną prezentację np. symulacją spadających płatków śniegu. Aplikacja oferuje zestaw kilkunastu motywów graficznych, możliwych do wykorzystania we własnej prezentacji oraz duży zbiór opcji konfiguracyjnych poszczególnych elementów slajdów. Użytkownik może dowolnie dostosowywać czas wyświetlania każdego ze slajdów, stosować ciekawe przejścia, dodać jako podkład dźwiękowy dowolny utwór muzyczny lub głos lektora. Nie zabrakło również użytecznej opcji biblioteki multimediów, która pozwala na wczytywanie do aplikacji grafiki, animacji, filmików z dysku komputera, a następnie ich wykorzystanie w tworzonej prezentacji. SlideRocket pozwala również na importowanie multimediów z serwisów Flickr oraz YouTube.

Obraz

Kolejną nowością w dziale Online jest platforma Prezi, która umożliwia wygodne tworzenie i udostępnianie online prezentacji multimedialnych. Do dyspozycji użytkownika jest tzw. wirtualne płótno, na które może on nanosić tekst, grafikę lub dodawać klipy wideo z serwisu YouTube. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze, chociaż proces tworzenia prezentacji lub mapy myśli wygląda nieco inaczej niż w popularnym PowerPoincie. Nie opiera się on o slajdy, a swobodnie umieszczane w obrębie projektu bloki, działające jednak na podobnej zasadzie. Większość operacji wykonywana może być przy użyciu metody "przeciągnij-i-upuść". Prezi oferuje kilka ciekawie prezentujących się szablonów, który dodatkowo użytkownik może dostosowywać do własnych preferencji. Możliwa jest m.in. zmiana kolorystyki poszczególnych jego elementów. Co więcej, dowolnie dobierać można formę i kształt poszczególnych bloków, powiększać i oddalać je, ukrywać wybrane itp. Zawartość poszczególnych bloków również może być dostosowywana wedle upodobań użytkownika. Dostępne są opcje, pozwalające wygodnie zmieniać np. rozmiar dodanej grafiki, jej położenie, formatować tekst itd. Aplikacja pozwala również na jednoczesną pracę z daną prezentacją kilku osobom.

Zwolenników standardowego oprogramowania tego typu zachęcamy do odwiedzenia działu PROGRAMY -> Biuro -> Tworzenie prezentacji i demonstracji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)